Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

DERVİŞOĞLU’NUN TORBALI ZİYARETİ

DERVİŞOĞLU’NUN TORBALI ZİYARETİ

İyi Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu önceki gün Torbalı’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu’nun da eşlik ettiği programda Ticaret Odası, Esnaf Odası, Şoförler Odası ve Ziraat Odası ziyaret edildi.

Ancak programda olmayan bir de sürpriz ziyaret gerçekleşti. Millet İttifakı ortağı İyi Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, CHP Torbalı Belediye Meclis Üyesi İlker Yıldız’ı iş yerinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından bir fotoğraf paylaşan İlker Yıldız, ziyaretinden dolayı Dervişoğlu’na teşekkür etti.

Aldığım duyumlara göre Dervişoğlu, Yıldız’ı Ankara’ya da davet etti. İlker Yıldız, meclis açıldığında Ankara’ya giderek Musavat Dervişoğlu’na iade-i ziyarette bulunacak.

Bu sürpriz ziyaretin yansımalarını önümüzdeki süreçte yakından takip edeceğiz.

Ben bu ziyareti 2024 yerel seçimleri ile ilişkilendiriyorum. Torbalı siyaseti, merhum başkan İsmail Uygur’un vefatından sonra sürpriz gelişmelere açık hale geldi. Özellikle 2023 genel seçimlerinin ardından Torbalı siyasetinde yeni aktörler ön plana çıkacaktır.

O güne kadar kaostan kaçınan, denge siyasetini en iyi şekilde uygulayan isimler, ilçe siyasetinin vitrininde kendilerine yer bulacaklardır. Bu isimlerden biri de kesinlikle İlker Yıldız olacaktır.

Dervişoğlu, Torbalı ziyaretinde basın mensupları ile de bir araya geldi. Oldukça samimi bir ortamda sohbet havasında gerçekleşen toplantıda önemli sorular sorma imkanı bulduk. Sayın Dervişoğlu da tüm sorularımıza içtenlikle yanıt verdi. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ülke ve ilçe gündemine dair birçok konuda görüşlerini beyan eden Dervişoğlu, Torbalı’nın merak ettiği iki konuda da açıklama yaptı. Birincisi 2019 seçimlerinde yaşanan süreç, ikincisi de Ali Yakupoğlu’nun 2024 adaylığı…

Dervişoğlu, 2019’da CHP’nin Torbalı adayı olarak önce Övünç Demir isminin açıklanması, bir hafta sonra iptal edilerek İsmail Uygur’un aday yapılması ve ittifaka dahil edilmediği halde İyi Parti’nin Torbalı’da aday çıkarmaması konusunda şunları söyledi;

-“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Torbalı’da aday belirleme sürecine müdahil olmadım, ancak İsmail Uygur’un aday olarak açıklandığı andan itibaren bir takım siyasi stratejiler geliştirmemiz gerekiyordu. Ben sayın İsmail Uygur’un seçimi kazanacağına inanıyordum, seçimi kazanacak bir aday varken maceraya girmeye gerek yoktu. Kazanmamız gereken bir seçimdi ve kazandık. Demek ki doğru hamleler yapmışız” dedi.

Ali Yakupoğlu’nun 2024 yerel seçimlerinde aday gösterileceği iddialarına da yanıt veren Dervişoğlu,

-“Ali Yakupoğlu şu an belediye başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. Torbalı halkı kendisini bu göreve layık görüyor olabilir. Ama şu an için böyle bir gündemimiz yok. Bunları konuşmak için daha erken. 2024’te nasıl bir yol izleyeceğimiz, 2023 genel seçimlerinde alacağımız oy oranına bağlı” dedi.

Dervişoğlu, bir de şakayla karışık, “Belki ben gelir Torbalı’nın adayı olurum, beni hemşehriniz olarak görmüyor musunuz?” dedi.

Tabi Dervişoğlu’nun bu sözlerine hepimiz gülerek karşılık verdik. Ben orada da söyledim, burada da tekrarlamak istiyorum, sayın Dervişoğlu Torbalı’nın “fahri hemşehrisidir”, aday olma hakkı da vardır, aday olduğu takdirde iyi bir oy alacağından da şüphem yoktur, kendisinin başımızın üstünde de yeri vardır. Ben şahsen Dervişoğlu gibi deneyimli bir siyasetçinin Torbalı siyasetine değer katacağına, siyasi kaliteyi artıracağına inanıyorum. Dervişoğlu’nun gelmesi, Torbalı’da siyaseti bir üst kademeye çıkarır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ