Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Meclis üyeleri dava açtı

Meclis üyeleri dava açtı

Torbalı Belediyesi geçtiğimiz hafta gerçekleşen olağanüstü belediye meclis toplantısında çok tartışılacak bir karara imza atmıştı. Belediye Başkanı Mithat Tekin ve CHP’li meclis üyeleri aldıkları karar ile Pancar’da 12 adet taşınmaz ve AK Parti belediyesi döneminde Tepeköy Mahallesi’nde inşa edilen belediye hizmet binasını İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne hiçbir protokol olmadan devrettiler. Cumhur İttifakı meclis üyelerinin tüm itirazlarına rağmen, karar CHP’li üyelerin oy çokluğu ile meclisten geçti.

BÜYÜKŞEHİR’DE OYLANACAK

Torbalı Belediyesi’nin bu skandal kararı ilçede her kesimden büyük tepkiler alırken, karar İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinde de oylanacak. Dün görüşülen karar, komisyona havale edildi. Burada yapılacak olan inceleme sonrası nihai karar verilecek.

TORBALI’DA DAVA AÇILDI

Karar sonrası harekete geçen Cumhur İttifakı meclis üyeleri konuyu mahkemeye taşıdı. Meclis kararının hukuki olmadığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Torbalı’nın hakkını her platformda savunmaya devam edeceğiz. İlçemizin menfaatine olan konularda nasıl destek veriyorsak, zararına olan konularda da muhalefet görevimizi tam ve eksiksiz bir biçimde yerine getiriyoruz” dedi.

ÇAĞLAR: SİZDEN SONRASI TUFAN MI?

Açıklamalarına devam eden Çağlar, “Torbalı’da bizden sonrası tufan diye düşünen bir belediye yönetimi var. Belediye yönetimi böyle kararlar alabilir, muhtemelen son dönemleri olduklarını onlar da biliyorlar, ama buradan CHP’li meclis üyelerine seslenmek istiyorum, bu karardan vazgeçin. Siyaset bugün var, yarın yok. Sokakta insanların yüzüne bakacaksınız. Torbalı’ya bu kötülüğü yapmayın. Ortada hiçbir protokol olmadan Torbalı’nın malını babanızın malı gibi Büyükşehir Belediyesi’ne veremezsiniz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ