Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’de 2024 yarışı kızıştı

CHP’de 2024 yarışı kızıştı

14 Mayıs milletvekili seçimlerinin netleşmesiyle beraber CHP Torbalı İlçe Örgütü’nde 2024 yerel seçim hesapları yapılmaya başlandı. Seçim süreci boyunca saha çalışmalarında zayıf kalan CHP Torbalı İlçe Örgütü’nde Övünç Demir eleştirileri yükselirken, İttifak oyları 2024 adaylığı için Mithat Tekin’i işaret ediyor. Mevcut Belediye Başkanı Mithat Tekin’in Millet İttifakı’nın diğer partileri ile iyi ilişkiler geliştirmesi, Tekin’in adaylık şansını oldukça artırdı. Öte yandan milletvekili seçilemeyen Sefer İpekli’nin de CHP Genel Merkezi’nde kurduğu iyi ilişkilerle beraber ismi sık sık 2024 adaylığı için gündeme geliyor. CHP’de adaylık için ismi geçen bir diğer isim de merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından parti içinde yıldızı parlayan Hüseyin Arslan.

2. TUR OYLARI MİTHAT TEKİN’E YARAYACAK

Torbalı’da gözler şimdi Cumhurbaşkanlığı 2.tur oylarına çevrildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2.turda alacağı oylar, Torbalı halkının belediye hizmetlerine verdiği notu gösterecek. Mithat Tekin’in alınacak oylar neticesinde CHP Genel Merkezi’ne giderek 2024 adaylığı isteyeceği belirtiliyor.

İPEKLİ VE ARSLAN’IN ŞANSLARI EŞİT

CHP’de yaşanacak muhtemel adaylık krizi, ibreyi Sefer İpekli yada Hüseyin Arslan’a çevirecek. CHP Genel Merkezi’nin Torbalı’da 2024 yerel seçim adayı belirlerken HDP oylarına göre bir tercih yapması bekleniyor. Bu durumda Mithat Tekin ile beraber Sefer İpekli ve Hüseyin Arslan’ın da şansları birbirine eşit durumda. CHP tabanının da Mithat Tekin, Sefer İpekli ve Hüseyin Arslan’a onay verdiği görülüyor. Ancak CHP’nin 2.turda alacağı iyi bir sonuç mevcut Belediye Başkanı Mithat Tekin’in elini güçlendirecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ