Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’da hizmet rüzgarı

Torbalı’da hizmet rüzgarı

2014 yılında Torbalı Belediyesi’nin AK Parti’ye geçişi ve Torbalı’nın evladı Mahmut Atilla Kaya’nın milletvekili olarak TBMM’de görev yapmasıyla beraber ilçede başlayan hizmet rüzgarı Torbalı’ya sayısız eser kazandırılmasını sağladı. Son başbakan Binali Yıldırım’ın da desteği ile Torbalı’nın en büyük kazanımlarından birisi İZBAN hattı oldu. İZBAN’ın Torbalı’ya uzatılması ilçenin kaderini değiştirdi. Ardından gelen en büyük hizmetlerden birisi 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi oldu. Eski hastanenin bulunduğu yere de bölgenin en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşa edildi.

64 YENİ OKUL, 20 KİŞİLİK SINIFLAR

Torbalı’nın kanayan yarası haline gelen okul sorunu da AK Parti ile çözüldü. CHP’li belediyenin engellemeleri, arsa ve inşaat ruhsatı vermemesi nedeniyle 50 kişiye çıkan sınıflar, AK Partili Adnan Yaşar Görmez belediyesi ve Mahmut Atilla Kaya’nın girişimleri ile ilçeye 64 yeni okul kazandırılması sonucu, sınıf başına düşen öğrenci sayısı 20’lere kadar geriledi.

KÖYLERE DOĞALGAZ GELDİ

AK Parti’nin Torbalı’da en büyük yatırımlarından biri doğalgaz hizmetleri oldu. Birçok köye doğalgaz altyapısı ulaştırıldı. Diğer köyler de yatırım planına alındı, çalışmalar kısa sürede başlayacak. Öte yandan Torbalı’ya kazandırılan organize sanayi bölgeleri ve yakında hizmet vermeye başlayacak olan mobilya fabrikaları ile Torbalı’da işsizlik tamamen tarihe karışacak.

KEMALPAŞA KAVŞAĞI’NA TAM NOT

AK Parti’nin Torbalı’ya kazandırdığı son eser Kemalpaşa Köprülü Kavşağı oldu. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın girişimleri sonucu kazandırılan eser ilçe halkından tam not aldı. İlçeye kazandırılan bir diğer eser de TOKİ konutları oldu. Yazıbaşı ve Ayrancılar’dan sonra İlk Evim kampanyası dahilinde Torbalı’ya 1000 yeni konut inşa edilecek. 800 kişiye de uygun koşullarda konut yapılacak arsa için kura çekimi yapıldı, yer tahsisleri kısa sürede yapılacak.

AK PARTİ BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİ KADERİNE TERK EDİLDİ

AK Parti belediyesi döneminde Torbalı’ya kazandırılan eser ve hizmetler, belediyenin 2019 yılında CHP’ye geçmesiyle kaderine terk edildi. Başta Torbalı’nın en büyük eksiği olan belediye hizmet binası olmak üzere Torbalı’nın her mahallesine inşa edilen düğün salonları, kent meydanları, park ve yeşil alanlar, spor ve yürüyüş yolları, sosyal market, evde bakım hizmeti, muhtarlık binaları ve köy konakları, sokak ve cadde düzenlemeleri, sosyal yardımlar, kültürel hizmetler, halı sahalar ve daha birçok eser ve hizmet kaderine terk edilerek bakımı dahi yapılamadı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ