Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediyede milyonluk vurgun iddiaları!

Belediyede milyonluk vurgun iddiaları!

Torbalı’da iş insanı Aytekin Yıldırım tarafından gündeme getirilen iddialar AK Parti Belediye meclis üyelerini harekete geçirdi. İddialarla ilgili açıklama yapan Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Söz konusu iddialar oldukça ciddi. Bu konuda Torbalı Belediyesi kamuoyunu aydınlatacak bir açıklama yapmalı. Aksi takdirde Torbalı belediyesi başkan ve kendi meclis üyeleri zan altında kalacaktır. Ortada bir suç ve suçlu varsa adli makamlar da harekete geçmelidir” dedi.

110 DAİRELİK YERİ VERİP 20 DAİRELİK YERİ ALDILAR

İddiaları gündeme getiren Aytekin Yıldırım, “Torbalı’da kardeşler arasındaki anlaşmazlık nedeniyle İzmir-Aydın asfaltı üzerinde, 1098 Ada’da bulunan yer Adliye’den satışa çıktı. Bizler de dönemin belediye başkanı merhum İsmail Uygur ile görüşerek burayı satın aldık. Belediye ile kat karşılığı bir anlaşma yaptık. Daha sonra belediye bu anlaşmaya uymadı. Biz de bu yerin arkasında bulunan 20 dairelik yerimizi bir başkasına sattık. Yerimizi alan arkadaş, belediye ile bir anlaşma yapmış. 20 dairelik yeri verip, belediyenin 110 daire ve 6 dükkanlık yerini almış. Burada Torbalı Belediyesi çok ciddi bir şekilde zarara uğratılmıştır. Böyle birşeyin nasıl mümkün olduğu açıklanmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

ÇAĞLAR, “İDDİALAARI CİDDİYE ALIYORUZ”

AK Parti olarak söz konusu iddiaları ciddiye aldıklarını ifade eden Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Torbalı Belediyesi hizmet alanı olarak markalanmış 4 dönümlük bu yer ile ilgili ortaya atılan iddiaları bizde yakından takip ediyoruz. Bu konuda ilçe halkında bir kamuoyu oluşmuş durumda. Torbalı Belediyesi kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapmalıdır. Aksi takdirde belediye başkanı ve kendi meclis üyeleri zan altında kalacaktır. Şeffaf belediyecilik gereği Torbalı Belediyesi’nden konuyla ilgili net bir açıklama bekliyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ