Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’de genelge yayınlandı

CHP’de genelge yayınlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takvimi devam ederken, Genel Merkez tarafından beklenen genelge yayımlandı. Yayımlanan genelgeye göre kongrede ilçe başkanı olanlar, 2024 yerel seçimlerinde aday olamayacaklar

Kongrelerde seçilecek kişilerin mahalli seçim adaylıkları hakkında başlığı ile yayımlanan genelge, ilçe kongresinde ilçe başkanı olanlar yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmak isteyenlerin tüm hesaplarını bozdu. İlçe yönetiminde görev alanlar da belediye meclis üyesi olamayacaklar.

PARTİYİ “BASAMAK” OLARAK KULLANAMAYACAKLAR

İlgili genelge şöyle: Merkez Yönetim Kurulumuzun 6 Haziran 2023 tarihli kararıyla kongreler takvimi başlamıştır. İlçe kongresi delege seçimlerinin bitiminin ardından ilçe ve il kongreleri yapılacaktır. Yapılacak olan ilçe ve il kongrelerinde; ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu üyesi, il başkanı, il yönetim kurulu üyesi ve il disiplin kurulu üyesi olarak seçilecekler, 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçiminde Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi veya İl Genel Meclis Üyesi adayı olarak değerlendirilmeyecektir. Böylece 2024 yerel seçimleri için ilçe ve il kongrelerini ilk basamak olarak gören adayların önü kesilmiş oldu. 

işte o genelge;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ