Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çağlar, pazarcı esnafına sahip çıktı

Çağlar, pazarcı esnafına sahip çıktı

CHP’li Torbalı Belediyesi’nin almış olduğu pazaryeri kararı tüm kesimlerden büyük tepki almaya devam ediyor. Bu sabah tezgahlarını açamayan pazarcı esnafları belediye binası önünde toplanarak, CHP’li Belediye Başkanı Mithat Tekin’e “istifa” çağrısı yaptı. Binlerce vatandaş da Pazar alışverişi yapamayarak mağdur oldu. Konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’dan geldi. sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çağlar, “Sevgili Torbalı‘lı esnaf kardeşlerimiz ve pazarcı esnafımız bu ana kadar haklı davanıza siyaset karıştırmamak ve mevcut belediye tarafından zan altında bırakılmamanız adına süreci yakınen ve bir o kadar da üzülerek takip ediyoruz. Gelinen süreçte kimlerin size söz verip sözlerini yerine getiremediğini ve beceriksizliklerini yüzlerine vurmak istemesem de ortaya çıkan ve hemşehrilerimizi mağdur eden bu süreçten güçlenerek çıkılacağına olan inancımız tamdır. Türlü gerekçelerle pazar yerinin değiştirilmesini şu aşamada kabul etmek mümkün değildir” dedi.

“HİZMETSİZLİK ÜZERİNE SİYASET YAPILMAZ”

Çağlar, “Mevcut belediye tarafından kent meydanı yapılacak gerekçesi ile alt yapısı ve hiç bir fiziki şartı taşımayan bir yere pazarcı esnafının taşınmaya zorlanması baskıcı ve totaliter bir yaklaşımdır. Daha bir kazma bile vurmadan kent meydanı yapacağım diye Torbalı‘nın taşınmazlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredenler, Büyükşehir tarafından bu proje yapılmaz ise nasıl sokağa çıkacaklar merak ediyorum. Meclis toplantısında bunun vebalini üstüne alanlar yerel seçime bu kadar yakınken kaç yıldır yapamadıklarını bu süreçte yapacağım deyip esnafı yerinden etmiştir. Siz madem böyle bir karar alacaktınız önce pazarcı esnafımıza onlara yakışır pazaryeri yapar ondan sonra onlardan adım beklerdiniz. Ama bırakın Torbalı için taş üstüne taş koymayı, her gün daha fazla Torbalı’yı kaosa sürükleyorsunuz ve hizmetsizlik üzerine siyaset yapıyorsunuz. Kendi aranızdaki güç savaşlarının mağduru asla pazarcı esnafımız olamaz” dedi.

“MİLLETİMİZ BUNU UNUTMAZ”

Belediye yönetimine sert tepki gösteren Çağlar, “Mahalle yanıyor ama siz konserlere, eğlencelere devam ediyorsunuz. Bunu millet unutmaz, siz pazarcı esnafımızın insanca esnaflığını yapabileceği zemin ve şartları hazırlayın ondan sonra gelin hep birlikte kutlama yaparak pazarı taşıyalım ama mevcut yönetim maalesef iflas etmiş tüccar gibi davranmakta ve esnafı mağdur etmektedir. Amacımız siyaset yapmak ve ekmek üzerinden prim sağlamak asla değildir ama bilinmelidir ki Torbalı‘da kral çıplaktır. Esnaf yalnız değildir ve asla yalnız kalmayacaktır, milletle inatlaşılmaz, inatlaşanlar da bunun sonucuna sandıkta katlanır demedi demeyin. Hizmeti geçtik bari esnafı ve halkı üzmeyin, mağdur etmeyin. Gelin bu yanlıştan acilen dönün, Torbalı‘nın ve esnafın gerginliğe değil huzura ihtiyacı vardır ve belediye olarak sizin göreviniz bunu sağlamaktır amasız, fakatsız! Unutulmasın ki birilerinin mutsuzluğu üzerine mutluluk kuranlar bunun vebalini ödeyemezler. Haksızlık karşısında sustuğumuz gün oturduğumuz koltukları meşgul etmemizin anlamı kalmamıştır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ