Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Bu inşaat ruhsatını kim verdi?

Bu inşaat ruhsatını kim verdi?

Torbalı Belediyesi yine bir skandal karara imza atarak su şebekesinin üzerine inşaat izni verdi. Yan tarafındaki komşunun arsasına bitişik şekilde başlayan inşaat, bölge sakinleri tarafından büyük tepki çekti. Muratbey Mahallesi’nde yapımı devam eden inşaata tepki gösteren yan komşu İbrahim Arıkaner, belediyenin bu skandal kararı nasıl verdiğini sordu.

ÇEKME PAYLARINA NE OLDU?

Bölgede birçok inşaatın yapıldığını ve tüm inşaatlarda çekme payının olduğunu belirten Arıkaner, “Hepimiz inşaatlarımızı yaparken çekme paylarımızı uyguladık, belediye bize ona göre inşaat ruhsatı verdi. Ancak hemen yan tarafımda başlayan bu inşaat benim bahçe sınırıma yapılıyor. Hatta iki arsanın ortasından geçen içme suyu şebeke hattı inşaatın ortasında kaldığı için bir hortumla yan tarafa çektiler. Yarın bir arıza olduğu zaman ekipler gelip bu inşaatın temelini mi kazacaklar?” dedi.

KİŞİYE ÖZEL BİR UYGULAMA MI VAR?

Muratbey Mahallesi’nde bulunan inşaata belediye tarafından ayrıcalık tanındığını belirten Arıkaner, “Burada bir kişiye ayrıcalık tanınırken, bizim gibi diğer komşuların hakkı yok sayılıyor. İnşaat firması üst katlarda çıkma yapsa, balkon yapsa, pencere saçakları yapsa benim arsama girecek. Bildiğim kadarıyla burada ayrık nizam olması gerekirken, maalesef anlayamadığım bir şekilde benim bahçe duvarıma sıfır olacak şekilde inşaat yapılıyor. Pencerelerimiz birbirine bakacak. Benim mahremiyetim de yok sayılıyor. Torbalı Belediyesi yetkililer bu inşaat iznini nasıl verdiğini açıklamalı. Konuyu adli makamlara da taşıyacağım ve komşular olarak suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ