Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Soğukçeşme kadrosuyla dikkat çekiyor

Soğukçeşme kadrosuyla dikkat çekiyor

Son dönemlerde bünyesine kattığı uzman eğitmenlerle dikkat çeken Özel Soğukçeşme eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, bu isimlere bir yenisini daha ekledi. Dil ve Konuşma Terapisti Cennet Çopur da kurum bünyesinde hizmet vermeye devam ediyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi mezunu olan Çopur, eğitim hayatı boyunca birçok kurumda görev yaptı. Birçok eğitim programına katılan ve çeşitli sertifikaları ile dikkat çeken Çopur, son olarak Özel Soğukçeşme Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Dil ve Konuşma Terapisti olarak görev yapıyor.

Dil ve Konuşma Terapisti ne iş yapar?

Çocukluk döneminden ergenlik yetişkinlik ve yaşlılık dönemine kadar geniş bir yelpazede görülen iletişim, dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarının değerlendirilmesi, tanılanması ve uygun müdahalelerle bu bozukluklara sahip bireylerin gelişimi ve rehabilitasyonunda rol oynar. Dil ve konuşma terapistleri sağlık çalışanı mensubu olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanları içinde konuşma sesi bozukluğu (artikülasyon ve fonolojik bozukluklar), akıcı konuşma bozukluğu (kekemelik, hızlı bozuk konuşma), gelişimsel dil bozukluğu, edinilmiş dil bozukluğu (afazi), ses bozukluğu, yutma bozukluğu, motor konuşma bozukluğu (apraksi, dizartri) bulunmaktadır.

KONUŞMA BOZUKLUĞU ÇEKENLERE HİZMET VERİYOR

Torbalı’da da konuşma bozukluğu yaşayan birçok insanın varlığına dikkat çeken Özel Soğukçeşme Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Psk.Gökhan Ezgin, “Birçok konuşma bozukluğu iyi bir eğitim ile giderilebilecek bir rahatsızlık. Bu konuda biz Özel Soğukçeşme Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bölgemizde oldukça iddialıyız. Çevremizde konuşma bozukluğu sorunu yaşayan varsa kurumumuz bünyesinde uzman eğitmenlerimizle hizmet vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ