Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Soğukçeşme’den bir ilk daha

Soğukçeşme’den bir ilk daha

Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yeniliklere doymuyor. Eğitim alanındaki başarıları ile adından söz ettiren kurum bir ilke daha imza atarak Torbalı’da Ergoterapi ve Floortime eğitimi vermeye başladı. Özel eğitim denilince ilk akla gelen kurum olan Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kendi alanında öncü kurum haline geldi. Bugüne kadar birçok alanda uzman eğitmen kadrosuyla hizmet veren Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, şimdi de alanında uzman eğitmen Elif Bayrakdar ile Ergoterapi ve Floortime eğitimi vermeye başladı.

EĞİTİMİN ÖNCÜ KURUMU SOĞUKÇEŞME

Kurum Müdürü Psk.Gökhan Ezgin, “Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak eğitim yelpazemizi sürekli genişletiyoruz. Öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim vermek için kurum olarak canla başla çalışıyoruz. Kurumumuz bünyesinde Ergoterapi eğitimi ile Torbalı’da bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu eğitim programımız, çeşitli sebeplerle günlük yaşam aktivitelerinde fonksiyonel bozuklukları olan bireylerin yaşamlarındaki bağımsızlıklarını arttırmayı, günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirebilmelerini ve toplumsal katılımlarını sağlamaya amaçlayan bir eğitim ve sağlık programıdır” dedi.

GENİŞ KAPSAMLI EĞİTİM PROGRAMI

Floortime eğitimi hakkında da bilgi veren Ezgin, “Floortime, çocukların gelişimsel süreçlerini değerlendirerek, karşılıklı etkileşim yolu ile sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen bir yaklaşımdır. Farklı gelişim özelliklerine sahip çocukların bireysel özellikleri ve güçlü yönleri dikkate alınarak değerlendirilmeleri, eğitim ve terapi programlarının planlanması ve uygulanması için uzmanların kullanabileceği bir modeldir. Çocukların nörobiyolojik profillerini, gelişimsel özelliklerini ve çocuk ile etkileşimde bulunan yetişkinin bireysel özelliklerini de dikkate alarak, oyunu terapi yöntemi olarak kullanmak, eğlenirken gelişimsel hedeflere ulaşmak amaçlanır. Floortime modeli, çocuğa beceri eğitimi yolu ile hedef davranışlar ve beceriler kazandırmayı değil; sosyal, duygusal ve bilişsel kapasitenin gelişimi için gereken alt yapıyı oluşturmayı önemser” dedi.

Soğukçeşme Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Adres: Muratbey Mah. 3532 Sok. NO: 12 Torbalı/İzmir

Tel: 0232 856 29 79

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ