Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Halkın oyu ile “Başkan” olacak

Halkın oyu ile “Başkan” olacak

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerel seçim hazırlıkları ve adaylık süreci devam ediyor. Hafta sonu CHP İzmir il Başkanlığı’na adaylık dosyasını teslim eden Belediye Başkanı Mithat Tekin, 2024 yerel seçimlerinde aday adayı oldu. Görevi başında vefat eden merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur döneminde Belediye Başkanvekili olarak görev yapan Tekin, Uygur’un vefatı sonrası vasiyeti üzerine 2021 yılında belediye meclisinde yapılan seçimle Belediye Başkanı olmuştu. Tekin’in başkan seçilmesinde o dönem CHP İzmir il Başkanı olan CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel’in de önemli katkısı olmuştu. Tekin bu dönem de aday gösterilmesi durumunda bu kez Torbalı halkının oyları ile seçilip Belediye Başkanı olacak.

GENEL BAŞKAN İLE GÖRÜŞECEK

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin adaylık sonrası Ankara’ya davet edildi. CHP Genel Merkezi’nde parti kurmayları ile bir araya gelecek olan Tekin’in CHP Sözcüsü Deniz Yücel ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le de bir araya gelmesi bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU EKİBİ TEKİN’İ İSTEMİYOR

CHP Kurultayı’nda eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ve Kılıçdaroğlu’nun İzmir ekibi olarak bilinen isimler Tekin’in adaylığını istemiyor. Kendilerine yakın bir ismi Torbalı’dan aday yapmak isteyen Kılıçdaroğlu ekibinin İlçe Örgütü ile beraber hareket ettikleri biliniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ