Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

HİZMETLERİYLE ÖZLENEN BAŞKAN

HİZMETLERİYLE ÖZLENEN BAŞKAN

Yerel seçim yaklaşırken aday adayları da sahaya inmeye başladılar. Herkes kendine göre bir seçim çalışması yapıyor. Tüm siyasi partilerimizin aday adaylarına başarılar diliyorum. Torbalı siyasetinde ilk defa bu kadar kaliteli bir seçim süreci yaşıyoruz onu da belirteyim. Adaylar birbirine saygılı, karşılıklı nezaket kuralları çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bizler de gazeteciler olarak sahadaki havayı koklamaya çalışıyoruz. Benim sahada gördüğüm şu; Torbalı halkı hizmetleriyle Adnan Yaşar Görmez’i ciddi şekilde özlüyor.

Görmez belediye başkanlığı döneminde hizmetleriyle tüm Torbalı halkına dokundu. 60 mahalleye hizmet götüren başkan olarak anılıyor. Görmez’den sonra hizmetlerinin bakımı yapılamadı. Bazıları kaderine terk edildi, bazıları atıl hale getirildi, bazıları sürdürülemediği için yok edildi…

Bugün öğrencilere burs veriliyor mu? Sosyal markette ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde alabiliyor mu? Sosyal yardımlara ayrılan bütçe, belediye bütçesinin kaçta kaçı? Evde bakım hizmeti bir adım öteye taşınabildi mi? Görmez’den sonra bir tane mahalleye bir tane düğün salonu yapılabildi mi? Bir tane taziye evi yapılabildi mi? Yolların caddelerin hali ortada değil mi…

Yaptığı halı sahalar, basketbol sahaları, spor ve yürüyüş alanları kaderine terk edilmedi mi?

Sokak ve cadde aydınlatmalarına bir tane yenisi eklenebildi mi?

Çöpler bile artık Torbalı’da doğru-düzgün toplanamıyor…

Eğri oturup doğru konuşalım. Ben burada Belediye Başkanı sayın Mithat Tekin’i suçlamak için söylemiyorum, ama CHP’li Torbalı Belediyesi’nin Torbalı’ya dair, Torbalı halkına dair, hizmete dair bir kaygısının olmadığı, CHP’li belediye bürokratlarının kaygılarının başka şeyler olduğu herkesin malumu!

Şimdi yine bir seçim geliyor. Torbalı halkı sandık başına giderek 5 yıllık belediye yönetimini belirleyecek.

Aday adayları belli, adayların etrafında oluşan yapılar belli. Herkesin kendine göre bir hesabı var. Kimisi “falanca kişi belediye başkanı olsun da ben de belediyede bürokrat olayım” derdinde, kimisi “falanca kişi başkan olsun da belediyeden ihale alayım” derdinde, kiminin hesabı makam, kiminin hesabı siyaset, kiminin hesabı da ticaret!

Bu hesaplara uymayan tek kişi var; o da Adnan Yaşar Görmez…

Herkesin bir hesabı var, bir tek O’nun hesabı yok!

Adnan Yaşar Görmez’i yakından tanıyan bir isim olarak şunu söyleyebilirim ki; böyle hesaplarla işi olmaz. Onun tek derdi vardır Torbalı’ya hizmet etmek. 250 bin nüfusa ulaşabilmek, ilçedeki yaşam kalitesini yükseltmek. “Bir tek çocuk bu ilçede yatağa aç girerse, Eyvah!” diye düşünen bir başkan.

2014 ve 2019 yılları arasında o belediyeye gidip de geri dönen bir tek ihtiyaç sahibi vatandaş olmadı.

Bunlar benim kişisel düşüncelerim değil. Başka partilere oy veren hemşehrilerimiz de böyle düşünüyor, siyasi rakipleri de böyle düşünüyorlar.

Herkesin gönlünde bir aslan yatar, Torbalı halkının da gönlünde yatan aslan AK Partili Aday Adayı Adnan Yaşar Görmez’dir…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ