Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

DP’den Tekin’e açık çağrı

DP’den Tekin’e açık çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu’nda açıklanan Torbalı kararı sonrası ilçe siyaseti de hareketlendi. Torbalı’nın da kayıp ilçelerle beraber açıklanması ilçe kamuoyunda rahatsızlık yaratırken Demokrat Parti Torbalı İlçe Teşkilatı’ndan bir açıklama geldi. Demokrat Parti İlçe Başkanı Özalp Tör, partinin önde gelen isimleriyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası bir açıklama yaparak, Belediye Başkanı Mithat Tekin’e açık çağrıda bulundu.

“KENDİSİNE YAPILMAYAN HAKSIZLIK KALMADI”

Alınan karar ile Torbalı halkının iradesinin yok sayıldığına dikkat çeken DP Torbalı İlçe Başkanı Özalp Tör, “Belediye Başkanımız Mithat Tekin farklı bir partiden olmasına rağmen hepimizin belediye başkanıdır. Biz kendisini dürüst ve çalışkan bir insan olarak biliyoruz. Bugüne kadar uğradığı tüm haksızlıklara rağmen Torbalı için bir şeyler yapmaya çalıştı. Ancak kendi parti yönetimi ilçesinden genel merkezine kadar sayın Tekin’e yapmadıkları haksızlık kalmadı. Torbalı’ya ve Torbalı halkına karşı duyduğumuz sorumluluk gereği sayın Tekin’e yapılan haksızlıkların bizler de karşısındayız. Bu nedenle de kendisine açık çağrıda bulunuyoruz; kapımız sayın Mithat Tekin’e açıktır” ifadelerini kullandı.

“DP OLARAK TORBALI HALKININ İRADESİNE SAHİP ÇIKARIZ”

Demokrat Parti’nin kuruluşundan bu yana demokrasiyi savunduğunu belirten Tör, “Bizler parti terbiyemiz gereği her zaman demokrasiye inandık, her zaman milletimizin iradesine saygı duyduk, her zaman da sahip çıktık. Bugün de tarihsel sorumluluğumuz gereği belediye başkanımız sayın Mithat Tekin’e karşı yapılmaya çalışılan haksızlığın karşısında dimdik durmaya hazırız. Sayın Tekin’e partimizin kapıları sonuna kadar açıktır. Kendisine bu hak mücadelesinde sonuna kadar destek olmaya hazırız” dedi.

BİZ BELEDİYEYİ TEKİN VE ARKADAŞLARINA KAYBETTİK

1994 ve 2004 yılları arasında Torbalı’yı Demokrat Parti belediyesinin yönettiğini hatırlatan Tör, “Bizler 2004 yılına kadar ilçemize hizmet ettik. 2004 yılında CHP’nin adayı İsmail Uygur ve Mithat Tekin gibi isimlere karşı seçimi kaybettik. Ama hiçbir zaman Torbalı halkının iradesine saygısızlık yapmadık. O dönem rakip olduğumuz ve belediyeyi kaybettiğimiz isimlerden biri olan sayın Mithat Tekin’e demokrasiye ve milletimizin iradesine duyduğumuz saygının gereği olarak bugün partimizin kapılarını açıyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ