Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Protokol iptal edildi

Protokol iptal edildi

Olağanüstü gündem ile toplanan Torbalı Belediyesi Meclisi aldığı karar ile daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı protokolü iptal ettiğini duyurdu. Bu karar sonrası Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen, AK Parti döneminde inşa edilmiş olan belediye hizmet binası ile Göztepe’ye tesis yapması için tahsis edilen arazi geri alındı

Torbalı Belediye meclisi olağanüstü gündem ile toplandı. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin başkanlığında toplanan Torbalı Belediye meclisinin toplantısına, daha önce Torbalı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolünün iptali yönünde alınan karar damga vurdu. Bilindiği üzere Torbalı Belediyesi, altı iki kat otopark olan, ilçenin mega projesi, Kent Meydanı’nın yapımı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne AK Parti döneminde inşa edilen hizmet binasını ve Pancar’da daha önce Göztepe’ye tahsisi gündemde olan arazilerin tapusunu vermişti. Aradan geçen süre içerisinde protokol şartlarını yerine getirmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bu taşınmazların devrini isteyeceğini mecliste dile getiren Başkan Tekin, “Bu ilçenin bir karış toprağını bile kimseye peşkeş çekmem. Bir protokol yaptık, her iki tarafın da yararına olan ancak maalesef bu protokolün hükümleri yerine getirilmedi.” dedi.

MECLİSTEN DİK DURUŞ ÖRNEĞİ

Bugüne kadar 116 milyon liralık ödemesi yapılan kent meydanı için Büyükşehir Belediyesi daha önce tutarın tamamını ödemeyi taahhüt etmiş, sonrasında ise yeni bir protokol düzenleyerek yüzde 60’lık kısmı karşılayacağını taahhüt etmişti. Taahhüt ettiği maddeleri yerine getirmiş gibi aldığı taşınmazların reklamını yapan Büyükşehir Belediyesi’nden bu taşınmazları geri alacağını ifade eden Tekin’e Cumhur İttifakı grubundan da tam destek geldi. Bu meydanın yapılabilmesi için gerekli kredinin çekilmesini içeren borçlanmayla ilgili meclise gelen önergeyi de kabul eden Cumhur İttifakı, meclis sonunda tüm meclis üyelerinin yer aldığı bir fotoğraf çekilmesini istedi. Torbalı Belediyesi’nin yaşadığı haksızlığa karşı ortak tavır alan Torbalı Belediyesi meclis üyeleri, bir kez daha birlik ve beraberlik örneği gösterdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ