Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı ‘hizmetsizliğin’ hesabını sandıkta soracak

Torbalı ‘hizmetsizliğin’ hesabını sandıkta soracak

Değerli Torbalılılar, hepiniz de çok iyi biliyorsunuz ki, CHP İzmir’i hep “çantada keklik” gördü. İnsanlarımızın oylarını hep “garanti” gördüler, “tıpış tıpış” gidip oy verecekler dediler, “tuvalet terliğine” oy verecekler dediler, sonucunda da hem İzmir’i hem de Torbalı’yı “hizmetsizliğe” mahkum ettiler.

Torbalı hizmet alamıyor, belediyenin borcu bütçesini geçmiş durumda, belediye işçileri maaşlarını alamıyor. Şu an belediyenin Yediemin deposunda kaç tane hacizli aracı var belli değil.

CHP’li yerel yönetim bırakın proje üretmeyi, yollardaki çukurları dolduramıyor, parklardaki çimlerin bakımını yapamıyor…

Torbalı halkı, 31 Mart’ta hem “hizmetsizliğin” hem de Torbalı’nın 5 yılına kurban edilen CHP’deki koltuk kavgalarının hesabını sandıkta soracaktır.

Koltuk kavgalarının temeli nerelere dayanıyor çok iyi biliyoruz. Ama ben kıramayacağım büyüklerime söz verdim, bunları yazmayacağım. 2019’da İsmail Uygur‘a oy vermeyen ve oy verilmesin propagandası yapan CHP’lileri, 2014’te Ufuk Yörük‘e kaybettirenleri, dönen pazarlıkları, yapılan gizli toplantıları, söylenen sözleri biliyoruz. Neyse, geçmiş gün diyelim üstünü kapatıp geçelim. Bir söz verdik, tutacağız. Ama dediğim gibi bu koltuk kavgalarının kökeninin nereye dayandığını, ipin ucunun da kime gittiğini hepimiz biliyoruz.

Sevgili Torbalılılar,

Birileri 5 yıl daha yan gelip yatacak diye, Torbalı’nın 5 yılını daha heba edemeyiz. Bu ilçe 5 yıl kaybetti, bir 5 yıl daha kaybedemez. İlçemiz hızla büyüyor, 5 yıl sonra nüfusumuz 300 Bin’i geçecek. 5 yıl daha hak ettiği yerel ve genel hizmetleri alamazsa, 5 yıl sonra telafisi mümkün olmayacak sorunlar başlayacak. Torbalı, yaşanılmaz bir ilçe olacak.

Bundan 10 yıl öncesini hatırlayın, okul yetersizliğinden dolayı aynı sınıfta 45-50 öğrenci eğitim görüyordu. Son 10 yılda 63 yeni okul yapıldı sınıf başına düşen öğrenci sayısı 20-25’lere geriledi. Bu sayıyı daha da aşağıya çekmeliyiz. Her yıl 3 bin öğrenci eğitim hayatına başlıyor, yılda en az 5 yeni okul yapmamız lazım.

Eski hastaneyi hatırlarsınız, sağlıklı giren hasta olurdu. Bugün doktor izinli, randevuyu birkaç gün sonrasına alıyoruz diye eleştiriyoruz, ama 10 yıl öncesiyle bugün arasında dağlar kadar fark var. Eksikler de mutlaka vardır ama sizler de takip ediyorsunuz sürekli yeni hekim atamaları oluyor.

Bugün Ayrancılar’a sağlık kompleksini konuşuyoruz, travmatik acil durum hastanesini konuşuyoruz, belki yarın çocuk hastanesini konuşacağız, aile hekimliklerinin artmasını konuşuyoruz, Torbalı’daki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çevre ilçelerde, illerde yok.

Ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. İzmir-Aydın otoyolunda kesintisiz ulaşım mümkün. 9 adet yeni kavşak, 2 adet battı-çıktı projesi hazır. Şehiriçi ulaşım sorunu belediye desteği olmadan çözülemiyor. Belki ilerde İZBAN ile ilgili projeler konuşacağız. Yeni altgeçitler için projeler hazır.

Meydan projesi yarım kaldı. Müteahhit firma parasını alamadığı için yarım bıraktı gitti. CHP’li bir belediyenin bu projeyi tamamlaması mümkün değil. Yarım kalan bir belediye binamız var, bu binanın bir an önce Büyükşehir’den alınıp Torbalı’ya kazandırılması gerekiyor. Bunlar boş laflarla olmaz. İş yapacak insan lazım.

Torbalı’da büyük bir genç nüfus var. Yeni iş alanları, yeni fabrikalar, yeni istihdam alanları yaratmak gerekiyor.

Torbalı Belediyesi’nin bir taraftan rutin hizmetlerini yaparken, bir taraftan da şehrin geleceğine yatırım yapması gerekiyor. Torbalı’nın acil vizyon projelerine ihtiyacı var. Bunları yapmaya belediye imkanları yetmez.

Yerel ve genel iktidarın el ele vermesi gerekiyor.

Torbalı’nın Cumhur İttifakı adayı Özgür Erman Çağlar’a ve Çağlar’ın projelerine ihtiyacı var. Torbalı’nın kaybedecek 5 yılı daha yok.

O yüzden siyaseti bir kenara bırakıp, “Torbalı’ya hizmet için” sandığa gitmeliyiz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ