Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Romanya göçmenleri ilk başkanını seçti

Romanya göçmenleri ilk başkanını seçti

Torbalı Romanya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Çok sayıda üyenin katıldığı genel kurul Torbalı Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı

TORBALI’DA yaşayan yaklaşık 4 bin civarında Romanya göçmeni hemşerilerinin olduğunu söyleyen Cumhur Eren, “İlçemizde yaşayan Ataları Dobruca ve Romanya dan göçmüş hemşerilerimizi derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. Bu salonlar bizi almayacak” dedi.

ÜZERİMİZDE BÜYÜK SORUMLULUK VAR

AÇILIŞ konuşmasını yapan Dernek Başkanı Cumhur Eren, “Atalarımızın bizlere bırakmış olduğu bir miras var. Biz bu mirasa sahip çıkmak için bu derneği kurduk. Atalarımızın 1936’da Köstence Limanı’ndan Anavatana göç ettikleri zaman Nizamiye  vapuru ile  yaptıkları yolculuktaki kader birlikteliğini, şimdi bu salonda sürdürüyoruz. İlçemizde yaşayan hemşerilerimize karşı üzerimizde bulunan sorumluluğun farkındayız. Bu sadece sıradanlaşmış bir dernek değildir. Çok kısa zamanda Kardeş kent projesi başta olmak üzere, Öğrenci değişim programları, kültürel ve sportif faaliyetleri başlatmak için gerekli girişimlerde bulunacağız. Çeşitli sosyal etkinlikler ve çifte vatandaşlık bilgilendirmeleri ile tüm hemşerilerimizi bir araya getireceğiz. Öncelikle ilçe protokolü ve İzmir Romanya Baş Konsolosluğu ’nu ziyaret etmeyi planlıyoruz. Projelerimiz   ve   gelecekte planladığımız faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.  Liyakatli ve kendi alanlarında başarılı arkadaşlarımızdan oluşan bir yönetim kurulu oluşturduk hayırlı olsun” dedi.

DERNEĞİN YENİ YÖNETİM KURULU

TORBALI Romanya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

  1. Cumhur Eren 
  2. Sertaç Uyanık
  3. Gizem Tomba Arslan
  4. Zekiye Digün
  5. Engin Demiroğlu
  6. Öznur Arzık
  7. Oğuzhan Öğüt
  8. Gürhan Eygay
  9. Cemil Zeybeker
  10.  Serhat Tek
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ