Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

1 YILDIR RUHSATSIZ FAALİYET GÖSTERİYOR

1 YILDIR RUHSATSIZ FAALİYET GÖSTERİYOR

Ayrancılar’da yaşanan tüp patlaması sonucu 5 vatandaşımızı kaybettik, onlarca vatandaşımız da yaralandı. Yaşanan kaza hepimizi derinden yaraladı. Hayatlarını kaybeden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun…

Peki yaşanan olayı sadece bir “kaza” olarak görüp, unutacak mıyız? İhmali olanları, sebep olanları konuşmayacak mıyız?

Kazadan sonra olay yerine gidip çorba dağıtan Torbalı Belediyesi, görevini tamamlamış mı oldu? Oradaki insanların sizin dağıttığınız çorbaya mı ihtiyacı var, yoksa denetime mi?

Söz konusu patlamanın yaşandığı işyerinin yaklaşık 11 aydır ruhsatsız bir şekilde faaliyet gösterdiği iddia ediliyor. İnşaat firmalarına zabıta gönderen CHP’li Belediye Başkanı Övünç Demir, bu tür ruhsatsız ve ruhsata aykırı faaliyet gösteren, insanların sağlığını ve can güvenliğini tehdit eden firmalara neden göz yumuyor?

Yaklaşık 7 ay boyunca önceki belediye yönetimi, 4 aydır da yeni göreve gelen belediye yönetimi özellikle gıda üretimi yapılan işletmelere neden “denetim” yapmıyor?

Doğalgaz tesisatı olan bir binada, neden tüp ile üretim yapılıyor?

Burada ihmali olanları konuşmayalım mı?

İnsanların evlerine ateş düşmüş, Övünç bey olay yerine 3 tane fotoğrafçı ile gidip fotoğraf paylaşma derdine düşmüş. 4 aydır zaten fotoğraftan başka bir şey görmedik. 5 yıl boyunca fotoğraftan başka bir şey görmeyeceğimizi de biliyoruz.

Şovunuz bitsin de, asli görevlerinizi yapmaya başlayın artık!

Torbalı Belediyesi’ni göreve davet ediyorum. Bu kazanın yaşanmasında ihmali olan, göz yuman, görmezden gelen personelin görevine derhal son verilsin.

Ayrıca benzer olayların tekrar yaşanmaması için de belediye yönetimi acilen denetimlere başlasın ve ruhsatsız işyerleri ile ruhsata aykırı faaliyet gösteren işyerlerine işlem yapılsın. Bir daha böyle acılar yaşamayalım.

Bir tek vatandaşımızın canı, sizin şovlarınızdan, sizin siyasetinizden çok daha önemlidir, çok daha değerlidir…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ