Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

KAZA DEĞİL, İHMAL VAR!

KAZA DEĞİL, İHMAL VAR!

Ayrancılar’da yaşanan patlama ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Amacımız bu olayda kusuru bulunan, ihmali bulunan, göz yuman kim varsa olayın aydınlatılması. 5 canımız gitti, hepimizin yüreği sızladı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Alışveriş yapmış, evine giderken genç kardeşlerimiz, evlatlarımız hayatını kaybetmemeli. Bunu temin etmekle görevli arkadaşlar orda-burda gezip, gece yarıları fotoğraflar paylaşıp, hiçbir hizmet yapmayıp şov peşinde koşarken, 5 eve ateş düştü.

Konuyla ilgili adli soruşturma başlatılmış, 2 savcı görevlendirilmişti. İzmir Valiliği de konuya müdahil olup bir müfettiş göndererek idari soruşturma başlattı. Müfettiş Torbalı Belediyesi’ne gelerek incelemelerde bulunacak. Belediyenin ihmali var mı, yok mu araştırarak işlem yapacak.

Belediye kaynaklarından edindiğim bilgilere göre ruhsat ve zabıta tutanaklarını da Jandarma inceleme yapmak üzere almış.

İşyeri sahibinin ilk verdiği ifadede “11 aydır kimse işyerimizi denetlemeye gelmedi” dediği iddia ediliyor.

Ben sürecin “adil” bir şekilde süreceğini, konunun tüm ayrıntıları ile ortaya çıkarılacağını düşünüyorum.

Basın mensupları olarak bizler de yakından takipçisi olacağız. 5 kardeşimizin vefatında ihmali olanlar, göz yumanlar ortaya çıkacaktır. Bu olayın unutulmasına müsaade etmeyeceğiz.

Kimse kusura bakmasın, 300 bin kişinin yaşadığı koca Torbalı’da gaz sıkışmasından dolayı meydana gelmiş bir patlamayı basit bir “kaza” olarak göremeyiz.

Bu ilçede yolda yürürken insanlar ölüyorsa, birileri işlerini düzgün yapmıyor demektir…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ