Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kaya’dan müjde üstüne müjde


AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’ın ev sahipliğinde düzenlenen muhtarlar ve oda başkanları buluşmasına katılan AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı’da görev yapan tüm muhtarları tek tek dinledi. Toplantıya Cumhur İttifakı üyesi MHP İlçe Başkanı Veli Kaçar, oda başkanları ve ilçede görev yapan muhtarlar da katıldı

Metropolis Otel’de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın yaptı. Günaydın yaptığı konuşmada, “Torbalı’nın her mahallesinde ayrı bir sorun yaşanıyor. Çoğu yerel yönetimden kaynaklanan bu sorunların çözümü noktasında bölge milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’yı toplantımıza davet ederek, sorunları birinci ağızdan dinlemesini istedik. Sağolsun kendisi de bizleri kırmayarak toplantımıza katıldı” dedi. Cumhur İttifakı üyesi MHP İlçe Başkanı Veli Kaçar ise yaptığı konuşmada, “Böyle bir toplantıda bizleri bir araya getiren AK Parti İlçe Başkanımız Selman Günaydın’a, bölge milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’ya ve toplantımıza katılım sağlayan siz değerli muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıya katılan Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Çiftçi Malları Koruma Başkanı Özkan Burgaz, AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar da söz alarak kısa birer selamlama konuşması yaptılar”

ODA BAŞKANLARI ÜYELERİNİN SORUNLARINI İLETTİ

Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, yaptığı konuşmada ilçemizin bir milletvekilinin olmasının önemini anlattı. Olgun, “Burada daha önce de defalarca toplantılar yapıp, ilçemizin sorunlarını konuştuk. Oda başkanları olarak kaç defa Ankara’ya kadar gittik. Ama oralarda sorunlarımızı iletebileceğimiz birini bulmakta zorlanıyorduk. Bugün ilçemizin evladı Mahmut Atilla Kaya’ya birinci ağızdan sorunlarımızı iletebiliyoruz” dedi. Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, “Bu pandemide bir kez daha üretimin değerini anladık. Çiftçinin, köylünün ne kadar önemli bir iş yaptığını bir kez daha gördük. Üretimin devam etmesi için, çiftçimize, köylümüze sahip çıkmalıyız. Bu anlamda sayın Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın kapısını ne zaman çaldıysak bizleri kabul etti. Torbalı’nın Ankara’da bir milletvekilinin olması bizler için büyük bir şans” dedi. Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü de ilçedeki esnafın sorunlarını iletti. Gülcü, “Bu pandemi döneminde en büyük sıkıntıyı esnafımız çekti. Hükümetimiz sağ olsun belli konularda esnafımıza sahip çıktı. Esnafımızın yaşadığı her sorunda Mahmut Atilla Kaya vekilimizin kapısını çaldık, o da elinden geldiği kadar yardımcı oldu hep. Bu desteklerin sürmesini diliyoruz” dedi.

TORBALI’YA ÜNİVERSİTE, AYRANCILAR’A HASTANE, ÇAYBAŞI’YA FEN LİSESİ

Düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “İlçemizin sorunları noktasında el ele çalışmaya devam ediyoruz. Sağlık ve eğitim başta olmak üzere bugüne kadar ilçemize çok büyük yatırımlar kazandırdık. En büyük sorunumuz hastaneydi, yerel yönetimin tüm engellemelerine rağmen en güzelini ilçemize kazandırdık. Şu an ki belediye başkanı olmasaydı bu hizmeti çok daha erken ilçemize kazandıracaktık. 2014’ten önce okul ruhsatı alamıyorduk, 2014’te göreve Adnan Yaşar Görmez’in gelmesiyle beraber bu kadar kısa sürede ilçemize toplam 672 derslik, 43 adet okul kazandırdık. 7 okulun da inşaatı devam ediyor. Tabi bu hizmetlerin gelmesinde Adnan Yaşar Görmez’in de çok payı var, onun döneminde birçok okul arsası tahsis edildi. Şimdi Allah nasip ederse Ayrancılar’a küçük bir hastane kazandırıp, o bölgenin sağlık ihtiyacını o şekilde gidermek istiyoruz. Aynı şekilde Çaybaşı’ya bir Fen Lisesi kazandıracağız. AK Parti belediyesi döneminde 3 tane üniversite ile görüştük, Torbalı’yı üniversite kenti yapmak istedik. Ama CHP gelince üniversiteler gelmek istemedi. Şimdi hem Ege Üniversitesi ile hem de Dokuz Eylül Üniversitesi ile görüşmelerimiz sürüyor, Torbalı’ya her iki üniversitenin de yerleşkesini kazandıracağımıza inanıyorum” dedi.

KEMALPAŞA KAVŞAĞININ İHALESİ YAPILDI

Torbalı’ya bugüne kadar birçok hükümet yatırımının geldiğini hatırlatan Kaya, “2012 yılında o dönem Ulaştırma Bakanı olan son Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın destekleri ile 105 Trilyonluk bir yatırımla İZBAN’ı ilçemize getirdik. Torbalı’yı raylı sistemle İzmir’e bağladık. İzmir-Aydın devlet yolunun ihalesi yapıldı, içinde hem Ayrancılar hem de Kemalpaşa kavşak düzenlemesi de var. Yolun hepsi sıcak asfaltla yenilenecek. 150 Trilyonluk bu yatırım da yakın zamanda başlayacak” dedi.

“YEREL YÖNETİMİN YAPMADIĞINI BİZ HÜKÜMET OLARAK YAPIYORUZ”

Torbalı Belediyesi’nin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken birçok hizmeti hükümet olarak biz yapıyoruz diyen Kaya, “Fetrek projesinin 1.etap çalışmaları tamamlandı, 2.etap çalışmaları devam ediyor. İlçedeki dere ıslah çalışmalarını yerel yönetimler yapmadığı için Devlet Su İşleri kanalıyla biz yapıyoruz. Moskof çayının da ıslah çalışmasını biz yapacağız. Torbalı’da bir koku sorunu vardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan uzman bir ekip geldi, Torbalı’da 10 gün mesai harcayarak sorumlularını tespit edip, bu sorunu çözdüler. Normalde bunları yerel yönetimlerin yapması lazım. Yapmazlarsa yapmasınlar, hükümet olarak Torbalı’ya ne yapılması gerekiyorsa biz yaparız” dedi.

TORBALI’YA MOBİLYA OSB GELECEK

Onbinlerce kişiye istihdam sağlayacak mobilya OSB’nin de sözünü veren Kaya, “Karabağlar’da bulunan mobilya firmaları ile görüştük. Onlara Yeniköy ve Özbey arasında bulunan Karayollarına ait bir arazi tahsis ettik. Ticaret Odamız ile iş birliği yaparak buraya yüzlerce mobilya fabrikası getireceğiz. Hem ilçe ekonomisine çok büyük bir katkı sağlayacağız, hem de onbinlerce vatandaşımıza iş imkanı sağlamış olacağız. Tabi belediyeyi yöneten şahıs buna da engel olmak istedi, oraya tenis kortu yapmak istiyormuş, biz buna izin vermedik ama bu şahısın tutumu bize 1 buçuk yıl kaybettirdi. Şimdiye o alanda mobilya fabrikaları kurulmuş, hizmet vermeye başlamış olacaklardı” dedi.

TORBALI SINAV MERKEZİ OLDU

Hükümet konağının Torbalı’ya yetmediğini belirten Kaya, “Şimdi ilçemizin bir eksiği de tüm kamu kurumlarının bir arada hizmet vereceği büyük bir hükümet konağı. Yatırım planlamamız da o da var. İnşallah kısa sürede ilçemize onu da kazandıracağız. Eskiden üniversite sınavları için Tire’ye gidiyorduk, şimdi artık çocuklarımız Torbalı’da sınava giriyorlar. Üniversite ve ehliyet sınavları Torbalı’mızda yapılıyor. Yakın zamanda Anadolu Üniversitesi açıköğretim sınavlarını da ilçemizde yapacağız. Doğalgaz yatırımlarımız da son sürat devam ediyor.” dedi.

İZMİR’İN ÇÖPÜNÜ BURNUMUZUN DİBİNE GETİRİYORLAR

Daha önce Torbalı’ya çöp tesisi kurulacağını hatırlatan Kaya, “O dönem bizler, sizler hep beraber karşı çıktık, Torbalı’yı çöplük olmaktan kurtardık. Ama İzmir Büyükşehir Belediyesi bu havzadan vazgeçmiyor. Şimdi de burnumuzun dibine, Menderes’e çöp tesisi kurmak istiyorlar. Torbalı’dan günde 2 bin çöp kamyonu geçecek. Torbalı-Menderes ovası tarım alanı, bu alana çöp tesisi olur mu? Buna izin veremeyiz. Bu alana çöp tesisi kurulduktan sonra ben 20 sene vekillik yapsam ne olacak? Ama buradaki yerel yönetimin umurunda değil. Nasıl olsa çöp de getirsek oy alıyoruz diyorlar. Vatandaşlarımızın bunlara artık bir ders vermesi gerekiyor” dedi.

“YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİMİ BURKTU”

AK Parti belediyesi döneminde Torbalı’ya milyonluk yatırımlar kazandırdıklarını belirten Kaya, “Adnan Yaşar Görmez döneminde ilçemize milyonluk yatırımlar kazandırdık. Her mahalleye, her köye hizmet götürdük. Belediyemizin kapısı sizlere her zaman açık oldu. Bizler bu kadar çalışırken Torbalı’ya çivi bile çakmamış, bundan sonra da hizmet yapacak gibi durmayan bir şahısın belediye başkanı seçilmesi içimi burktu. Belediyeyi o şahıs yönetiyor ama vatandaş yine bize geliyor. Bakın burada konuşulan sorunların neredeyse tamamı yerel yönetimin yapması gereken işler. Ama onlar yapmadığı için mecburen biz yapıyoruz. Onlar gidip muhtarlık binaları ile uğraşıyorlar, Dağtekke’de günde 10-15 lira kazanan köylü kadınlarla uğraşıyorlar, insanların aşıyla, işiyle niye uğraşırsınız? Yeni belediye binası yapılmış, orada duruyor, AK Parti yaptırdı diye kullanmak istemiyor. Vatandaş derdini anlatacak belediyede muhatap bulamıyor. Belediye başkanının nerede olduğunu bilen yok. Bir buçuk yıl geride kalmış, ortada bir tane hizmet yok. Ama önemli değil, biz yaparız. Belediyenin yapmadığı, büyükşehirin yapmadığı ne ihtiyacınız varsa hepsini biz yaparız. Ama sizden ricam, yerel seçimlerde size hizmet yapacak kişileri seçin” dedi.

“TORBALI NE KAYBETTİYSE BU BELEDİYE YÜZÜNDEN KAYBETTİ”

İzmir’deki birçok ilçe ile ortak projeler yaptıklarını belirten Kaya, “Buca’da, Balçova’da, Narlıdere’de, Selçuk’ta belediyeler ile ortak projeler, çalışmalar yapıyoruz. Onlar da CHP’li. Biz parti ayrımı yapsak onlarla da çalışmayız. Ama Torbalı’da belediyeyi yöneten bu şahıs ilçeye hizmet gelsin istemiyor. Elinden geldiği kadar engel olmaya çalışıyor. Tarım İl Müdürü gelip sizlerle toplantı yaptı, bir salon bile vermedi. Kızılay kan bağışı topluyor, ona bile yer vermiyor. Biz şimdi bu zata ne diyeceğiz. Torbalı bugüne kadar ne kaybettiyse bu belediye yüzünden kaybetti” dedi.

İLÇE BAŞKANLARIMIZIN ARKASINDA LİDERLERİ VAR

Torbalı Belediyesi’nin zaman zaman muhtarlara baskı yaptığını belirten Kaya, “O eski Torbalı da yok, eski Türkiye de yok. Burada iki tane ilçe başkanımız var. Biri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, diğeri ise MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi temsil ediyor. Onların arkasında kapı gibi liderleri var. Ne sorununuz olursa Cumhur İttifakı olarak bizler buradayız. Hiç kimse Torbalı’yı sahipsiz görmesin” dedi. Kaya’nın konuşmasının ardından tüm muhtarlar tek tek söz alarak mahallelerinde yaşanan sorunları dile getirdiler. Hepsini not eden Kaya, tüm sorunlarla bizzat ilgileneceğini söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ