Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İşte Torbalı’nın covid-19 laboratuvarı

İşte Torbalı’nın covid-19 laboratuvarı

SAĞLIK Bakanlığı’nın koronavirüs test sayısını artırmak için başlattığı çalışma kapsamında Torbalı’ya Covid-19 test laboratuvarı kuruldu. Görevlendirilen sağlık ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürerek salgına karşı önemli bir mücadele veriyor. Torbalı Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan laboratuvar, Torbalı ile beraber çevre ilçelerden gelen testleri de analiz ediyor.

FİLYASYON EKİBİ ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Bakanlık koordinesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Torbalı Devlet Hastanesi iş birliği ile kurulan laboratuvarda PCR cihazı her gün yüzlerce test yaparak sonuçları Sağlık Bakanlığı’na gönderiyor. Görevlendirilen sağlık ekibi, güvenlik tedbirleri altında hummalı bir çalışma yürütüyor. Ayrıca Torbalı’da görevlendirilen filyasyon ekibi de saha çalışmaları ile koronavirüs salgınına karşı çalışmalarını yoğunlaştırdı.

GÜNLÜK BİN ADET TEST KAPASİTESİNE SAHİP

Covid-19 test laboratuvarının kurulması ile beraber, yapılan testler çok daha kısa bir sürede sonuçlandırılarak, hastalığın yayılma hızının ciddi oranda düşürülmesi hedefleniyor. Belirti taşıyan hastalara kısa süre içinde müdahale edilebileceğini aktaran Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Miraç Çavdar, “Pandemi ile mücadelede hızlı, etkin ve verimli olabilmek adına adımlar atmaya devam ediyoruz. Erken tanı, izolasyon ve tedavi sayesinde pandemi ile savaş gücümüzü arttırmak istiyoruz. Bu durum aynı zamanda sağlık hizmeti sunumunda devamlılığımızı sağlayacak. Bu çerçevede, hastanemizde oluşturulan Moleküler Viroloji Laboratuvarı Bayındır’dan Beydağ’a kadar olan Küçük Menderes Havzası’nda merkez görevi üstlenecek. Günlük ortalama 500 ila 1000 test çalışabilme kapasitesine sahip laboratuvarımız, İl Sağlık Müdürlüğümüzce Covid-19 PCR testi çalışmak üzere yetkilendirildi. Laboratuvarımız sayesinde, bölgemizde alınan sürüntü örneklerinin hızlı sonuçlanması, bizleri tanı, tedavi ve filyasyonda bir adım öne geçirecek. Covid-19 Tanı Laboratuvarı, Torbalı’mıza hayırlı olsun” şeklinde bilgi verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ