Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İzmirli pazarcılardan Dağtekke’ye destek


İzmir’de Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur’un Dağtekke Köyü’ndeki üretici pazarını kaldırmasıyla ortaya çıkan görüntüler yürek sızlattı. Pazarda satış yapan köylü kadınların ağlayan fotoğraf ve video görüntüleri sosyal medyada bir numaralı gündem maddesi oldu. Başkan Uygur’un son icraatına büyük tepki gösteren vatandaşlar, Uygur’u sosyal medya üzerinden eleştiri bombardımanına tuttu. Yaşananlara isyan eden vatandaşlar Başkan Uygur’u istifaya davet etti. Yaşananlara bir tepki de İzmir Pazarcılar Derneği’nden geldi. Olayın yaşandığı Torbalı’nın Dağtekke köyüne giden Dernek Başkanı Faysal Acar ve yönetim kurulu üyeleri stantları kaldırılan üreticilerle görüştü. Basına yansıyan video ve fotoğrafların yürek burkan türden görüntüler olduğunu belirten İzmir Pazarcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faysal Acar, CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un hizmet etme düşüncesi ile değil öç alma duygusu ile hareket ettiğini söyledi.

ÜCRETSİZ STANT

Dernek yönetimi olarak mağdur olan üreticilere sahip çıkma kararı aldıklarını belirten Acar, “Bornova Belediyesi ile imzaladığımız protokol gereği geçtiğimiz aylarda hizmete sokulan Özkanlar Pazar Yerinde engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ayrılmış 10 tezgahlık bir kontenjanımız var. Eğer kendileri için ulaşım sorun olmayacaksa Torbalı Belediyesi’nin mağdur ettiği ninelerimiz, teyzelerimiz gelsinler kendi bağ ve bahçelerinde ürettikleri doğal ürünleri Özkanlar Pazar yerinde onlara ücretsiz olarak tahsis edeceğimiz stantlarda satsınlar” dedi. 31 Mart yerel seçimlerinde Atatürk’ün kurduğu partiden belediye başkanı seçilen Sayın Uygur, sırf bir önceki belediye başkanı AK Partili Adnan Yaşar Görmez açtı diye köylü vatandaşların aracı olmaksızın ürettikleri ürünleri satabilmesine olanak tanıyan üretici pazarını kaldırıyor. Eğer Atatürk’ün kurduğu partiden seçilmiş bir belediye başkanı milletin efendisine bunu layık görüyorsa yazıklar olsun” diye konuştu.

KABUL EDİLEMEZ

Acar, “Bu kesinlikle kabul edilebilir bir durum değil. Bir önceki belediye yönetimi, çevre il ve ilçelerden şifalı su almak için köye gelen vatandaşlar sağlıklı organik ürünleri satın alabilsin diye yöre halkının da talebi doğrultusunda oraya üretici pazarı kurdu. Ancak bu pazarın belediye tarafından kaldırılması oradaki ninelerimizin teyzelerimizin bu şekilde mağdur edilmesi bizleri de derinden üzdü. Orada yaptığımız gözlemler ve araştırmalar bizde, sayın başkanın oradaki vatandaşların siyasi görüşüne göre böyle bir karar aldığı kanaati oluşmasına neden oldu. Bu bizi daha çok üzdü” dedi. Başkan Uygur’a ‘yanlıştan dön’ çağrısı yapan Acar, önümüzdeki günlerde dernek sekreteri aracılığı ile belediyeye kaldırılan konteynerlerin yerine geri konması için dilekçe vereceklerini söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ