Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Muhtarlar, Uygur’u şikayet ettiler

Muhtarlar, Uygur’u şikayet ettiler

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın önceki gün bir program düzenleyerek ilçede görev yapan muhtarları ve oda başkanlarını AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile bir araya getirdi.

İlçe başkanı olmasının üzerinden bu kadar kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Günaydın 60 muhtarın 55’ini ve ilçedeki oda başkanlarını o toplantıya getirme başarısı gösterdi. Toplantıya Cumhur İttifakı ortağı MHP İlçe Başkanı Veli Kaçar da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Selman Günaydın gerçekleştirdi. Günaydın’dan sonra MHP İlçe Başkanı Veli Kaçar da bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Ardından oda başkanları kendi üyelerinin sorunlarını taleplerini ve şikayetlerini birinci ağızdan vekil Kaya’ya ilettiler.

Daha sonra AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya mikrofonu alarak, muhtarlara hitap etti.

Kaya, AK Parti’nin Torbalı’da gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımları anlattı. Belediyenin asli görevi olan, ancak belediyenin yapmadığı işleri hükümet kanalıyla kendilerinin yapacağını söyledi. Muhtarlara, “Yerel yönetim agresif bir tavır içerisinde ama sizin arkanızda Devlet Bahçeli var, Recep Tayyip Erdoğan var. Burada Cumhur İttifakı üyesi iki ilçe başkanımız var, ne sorununuz olursa onlara iletin, biz daima sizlerin yanındayız” dedi.

Kaya, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un ismini dahi anmadan birçok eleştiride bulundu. “Belediyeyi yöneten şahıs” dedi. Uygur’un Torbalı’ya gelen yatırımları engellediğini, geçmişte de sürekli engellediğini, Torbalı’nın bu nedenle birçok hizmet ve yatırıma çok geç kavuştuğunu, Torbalı Belediyesi’nin 2014 yılında Adnan Yaşar Görmez ile AK Parti’ye geçtikten sonra birçok hizmetin çok hızlı bir şekilde ilçeye geldiğini söyledi. 2014-2019 yılları arasında yapılan hizmetleri tek tek sayarak, “Bugüne kadar ilçemize sayısız hizmetlerde bulunduk, yine bulunacağız. Belediyenin yapmadığı görevlerini de hükümetimizin desteği ile biz yapacağız” dedi.

Torbalı’daki 2019 seçim sonuçlarından dolayı içinin burkulduğunu da belirten Kaya, “Torbalı’ya en fazla hizmeti Adnan Yaşar Görmez ile AK Parti yaptı ama seçimi Torbalı’ya çivi dahi çakmamış o zat kazandı. Bundan dolayı içim biraz buruk. Lütfen bundan sonraki seçimlerde sizlere hizmet edenlere oy verin. Ben inanıyorum ki 2024 seçimlerinde AK Partili bir kardeşimizle, Cumhur İttifakı olarak belediyemizi geri alacağız” dedi.

Kaya’nın açıklamalarının tam metnini Gazete Torbalı’da yayınlamıştık.

Toplantıdan sonra muhtarlar mikrofonu alıp, tek tek mahallelerinin sorunlarını ilettiler. Muhtarların ilettiği sorunların çoğu, belediyenin yapması gereken işlerdi. Ancak muhtarlar, belediye başkanı ile görüşemediklerini, sorunlarını iletecek bir muhatap bulamadıklarını söyledi.

18 aydır muhtarlık yaptığını ve hiç belediye başkanını görmediğini söyleyen muhtar oldu.

Ben ömrü hayatımda böyle bir belediye başkanı görmedim diyen muhtar oldu.

Mahallemizin sorunlarını iletmek için gittiğimizde belediyenin kapısı bize duvar oluyor diyen muhtar oldu.

Mahallemize hizmet alamıyoruz, ellerinden gelse çöpümüzü bile toplamayacaklar diyen muhtar oldu.

Bir tek yolumuz yapıldı, onu da Büyükşehir yaptı, başka da bir hizmet göremedik diyen muhtar oldu.

CHP’li kimliği ile bilinen muhtarlar bile, İsmail Uygur’dan dert yandılar…

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda bütün muhtarları tek tek dinleyen Kaya, notlarını alıp gerekli talimatları vereceğini söyledi.

Atilla Kaya’nın bana göre en dikkat çekici söylemi şu oldu; kendisinin hiçbir zaman siyasi davranmadığını, Buca’da, Balçova’da, Narlıdere’de, Selçuk’ta yerel yönetimle ortak projelere imza attıklarını, onların da CHP’li olduğunu, ancak Torbalı’da bir uzlaşı kültürünün olmadığını ve bunun tek sorumlusunun da İsmail Uygur olduğunu söyledi. Ona rağmen bakanlık ve devlet kurumları marifetiyle Torbalı’da belediyenin yapmadığı asli görevlerini bile kendilerinin yapacağını söyledi. Bu konuda çok sayıda da örnek verdi.

Toplantının bir diğer dikkat çekici yanı da başta da söylediğim gibi Selman Günaydın’ın bu kadar kısa sürede 60 muhtarın 55’ini bu toplantıya getirebilme başarısı göstermiş olmasıdır.

Buradan iddia ediyorum, benzer bir toplantıyı İsmail Uygur yapsın, muhtarları toplayıp Antalya’ya tatile götüreceğim desin, bu kadar muhtarı yine bir araya getiremez.

İsmail Uygur her halde en son 2013 yılında Antalya’da düzenlenen muhtarlar seminerinde muhtarlarla bir araya geldi. Onun dışında benim hatırladığım bir görüşme yok. Sayın Uygur’un aksi yönde bir iddiası varsa bizimle de paylaşsın.

Ondan önce de muhtarlar İzmir’in çöpünün Torbalı’ya gelmesini kabul etsinler diye bir Almanya seyahati düzenledi. Ona da birkaç muhtar katıldı sadece. Başka yok!

Koskoca Torbalı Belediyesi’ni 3 dönem yöneteceksin, 30 yıldır Torbalı’da aktif siyaset yapacaksın, muhtarlar münasebetin bu kadar olacak…

Olacak iş mi?

Torbalı’da böyle bir toplantı düzenleyip, ilçenin sorunlarını bizzat bu sorunların birinci derecede muhatapları olan muhtarlar aracılığı ile Torbalı’nın vekili Atilla Kaya’ya iletilmesini sağlayan, bu kadar kısa sürede bu kadar muhtarı bir araya getirme başarısı gösteren sayın Selman Günaydın’ı ve Cumhur İttifakı ortağı olan sayın Veli Kaçar’ı tebrik ediyorum.

Torbalı’nın her sorununda çıkıp gelen, bu sorunları ilgili makamlara ileterek çözülmesini sağlayan, Torbalı’ya son 5-6 yıldır yapılan hizmetlerin baş mimarlarından olan sayın Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’ya da Torbalı halkı adına teşekkür ediyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ