Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

O Torbalı’yı, Torbalı da O’nu çok sevdi

O Torbalı’yı, Torbalı da O’nu çok sevdi

Gazeteciler olarak bize bir haber geldiği zaman, önce duygularımızı bir kenara bırakıp haberi yazıyoruz. Haberi servis ettikten sonra da, gazetecilik kimliğimizi bir kenara bırakıp, biz de sizler gibi yazdığımız haberi okuyup üzülüyoruz.

Başkan Mustafa’nın Covid-19’a yakalanıp hastaneye yatırıldığını ilk duyduğumda, haberini yapıp okurlarımıza servis ettim. İyileşeceğini, aramıza döneceğini umut ettim.

Ancak maalesef başaramadı…

Bu virüs öyle bir illet ki dağ gibi adamı yıktı geçti!

Vefat haberini ilk aldığımda ise, önce inanamadım. Birkaç kaynaktan teyit aldıktan sonra, ellerim titreyerek haberini yazıp siz değerli okurlarımıza servis ettim.

Zaten kısa sürede tüm Torbalı’ya yayıldı haber. Acı haber tez yayılır. Gerek sosyal medyadan gerekse diğer kanallardan herkes baş sağlığı diledi, üzüntüsünü dile getirdi.

Başkan Mustafa Torbalı’yı çok severdi, Torbalı’nın da O’nu ne kadar çok sevdiğini vefatı ile öğrendik.

Ömrünü Torbalıspor’a harcadı. Torbalıspor için maddi-manevi büyük fedakarlıklar yaptı. “Başkan Mustafa” lakabını sadece sandıktan çıkarak değil, sahada, tribünde mücadele ederek, bileğinin hakkıyla kazandı. O’nun başkanlığı öyle koftiden değil, harbidendi, yürektendi. Ne başkanlar geldi, geçti, çoğunun ismini hatırlayan yok. Ama Başkan Mustafa’ya bugün tüm Torbalı ağlıyor…

Torbalı’da onu tanımayan, tanıyıp da sevmeyen kimse yoktu. Eli açıktı, cömertti. Bir lokmasını bölüşürdü, bir yudum suyunu paylaşırdı. Güler yüzlü, tatlı bir sohbeti vardı. Kimseye kızmazdı, küsmek nedir bilmezdi.

Başkan Mustafa vefat ettiğinde 50 yaşındaydı. Hiç evlenmedi, aile kurmak nasip olmadı.

Babası Hacı Ömer Günaydın ile beraber Saraflar Sokağı’nda züccaciye dükkanı işletiyordu. Daha sonra yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bu işyerini kapattı.

Başkan Mustafa, 4 yıl önce de kalp krizi geçirmiş, bypass ameliyatı olmuştu.

Başkan Mustafa, anne ve babası ile beraber Muratbey Mahallesi’nde bulunan evinde yaşıyordu. Hacı Ömer Günaydın vefat edince, Başkan Mustafa annesi ile beraber yaşamaya devam etti. Bu arada annesinin Covid-19 testi de pozitif. Şu an yoğun bakımda tedavi görüyor. Aynı şekilde ağabeyi Ali Günaydın da Manisa Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde Covid-19 tedavisi görüyor. Allah ikisine de şifa versin.

Bugün Torbalı İmam Hatip Lisesi bahçesinde okunan mevlid ve dualarla Başkan Mustafa’yı vefatının 7.gününde andık. Torbalı iş ve siyaset dünyasının neredeyse tamamı oradaydı. Hemen her kesimden insanlar gelip, Başkan Mustafa’nın ruhuna Fatiha okudular.

Bu dünyadan bir Başkan Mustafa geçti, Allah rahmet eylesin, geride kalan ailesine sabır diliyorum, başta Torbalıspor camiası olmak üzere tüm Torbalı’mızın başı sağ olsun…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ