Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Kan toplama aracı için yer vermedi

Kan toplama aracı için yer vermedi

Torbalı Belediye Başkanı Uygur, Kızılay’ın kan toplama aracına yer göstermedi. AK Partili Selman Günaydın, “Dünya pandemiyle uğraşırken Başkan, halkın salığı ile oynuyor” dedi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışları düşen Kızılay, gönüllülere ulaşmak için daha fazla çaba sarf ediyor. Kızılay’ın CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’dan kan toplama aracı için ilçede yer tahsisi istedi. İddialara göre Başkan Uygur, kan toplama aracına yer göstermedi. AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Uygun, Başkan Uygur’un Kızılay’a yer göstermemesini ve Atatürk Mahallesi’nde belediye mülkiyetindeki binada faaliyet gösteren Sağlık Ocağı için tahliye kararı almasını sert bir dille eleştirdi.

‘UCUZ SİYASET’

Uygur’un kansız bir siyaset güttüğünü ve tüm dünya pandemiyle uğraşırken halkın sağlığıyla oynadığını ifade eden Günaydın, “Torbalı’nın sokaklarında görünmeyen, belediye binasına dahi uğramayan, kağıt üzerindeki başkan İsmail Uygur tam da kendisine yakışanı yapıyor. Kızılay ilçede kan toplamak istiyor, kan toplama aracına yer tahsisi yapmıyor. Kızılay, Vakıflar mülkiyetindeki Merkez Orhaniye Camisi’nin bahçesinde kan bağışı kabul etmek zorunda kalıyor. Dünya pandemiyle uğraşıyor, ülkemizde 7’den 70’e herkes seferber oldu, hükümetimiz, farklı siyasi partilere mensup belediyelerimiz el ele bir mücadele veriyor ama Torbalı’nın kağıt üzerindeki belediye başkanı binlerce insanımızın hizmet aldığı Sağlık Ocağı’nı kapı dışarı etmek istiyor. Kağıt üzerinde diyorum, çünkü kendisinin ismi var cismi yok. Ne ilçenin sokaklarında, ne belediyede kendisini göremezsiniz. Ancak kapalı kapılar ardına saklanarak, sağlık ocağının tahliye kararının altına imza atar. Bu kadar ucuz siyaset görülmemiştir. Böyle siyaset olmaz olsun. Kan üzerinden yapılan bu siyaset, kansız bir siyasettir. İnsanların sağlığı üzerinden yapılan bu siyaset tamamen ilkel, vahşi bir siyasettir” şeklinde konuştu.

‘İNTİKAM ALIYOR’

Başkan Uygur’un Torbalı halkından intikam aldığını belirten Günaydın, “Biz bunları neden yaptığını çok iyi biliyoruz. Tüm Torbalı halkı çok iyi biliyor. Başkan seçildikten hemen sonra, oğlunu yüksek maaşla belediye şirketine müdür atayan, ancak Torbalı halkının büyük tepkisi sonucu geri adım atmak zorunda kalan Uygur’un vatandaşlarımızdan intikamı bu şekilde oluyor. Kendisini çok iyi tanıyoruz. Torbalı’nın sokaklarına çıkmaması, 1.5 yılı aşan başkanlık süreci boyunca bir tek hizmetinin olmaması, belediyeye uğramaması, resmi bayramların hiçbirine katılmaması bunun içindir. Aklınca Torbalı halkından intikam alıyor. Ama şunu unutmasın, 3.5 yıl kaldı. Zaman su gibi akıp gidiyor. Bırakın Torbalı tarihini, Türkiye tarihinin halkına karşı en saygısız belediye başkanıdır” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ