Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

‘Suat Usta’ Ayrancılar’da

‘Suat Usta’ Ayrancılar’da

Torbalı halkının yakından tanıdığı ve yemeklerine aşina olduğu Suat Sevim Ayrancılar’da ‘Suat Usta’ adlı mekan açtı. Ortağı Erdal Pişkin ile birlikte işleteceği mekan, İzmir-Aydın asfaltı üzerindeki Modern Çağ Koleji önünde bulunan ışıklar bölgesinde faaliyete girdi

120 metrekare büyüklüğe sahip işletmede 5 ayrı şehre ait mutfağa özel hazırlanan kebap, çorba, lahmacun, pide çeşitleri ile steak grubu sunulacak. Diyarbakır, Urfa, Antep, Hatay ve Adana yörelerine ait yemeklerin aynı restaurantta bulunacağı Suat Usta’nın yemeklerinden yiyenler mest olacak. Bir dönem İzmir’de restaurantı bulunan ve yaz aylarında otel işletmeciliği yapan Erdal Pişkin, Ayrancılar bölgesinde başka şubelerinin bulunmadığının altını çizdi.

YAPTIĞI YEMEKLER İLE ADINI DUYURDU

15 yıldır aşçılık yapan ‘Suat Usta’ olarak bilinen Suat Sevim, “Yıllarca başka işlerle uğraştım, yemeklerimi, kebaplarımı sadece eşe dosta yaptım… 2008 yılında Bornova’da 38 metrekare bir yerde açtım ilk dükkânımı. Zaman içinde yaptığım lezzetli yemekler ile adımı İzmir genelinde duyurdum” dedi. Torbalı’da ilk defa olan ve başka yerde bulamayacağınız 5 mutfak bir arada konsepti ile farklı yörelere ait olan yemekleri bir araya getirdiler.

BİRÇOK LEZZZET BİR ARADA…

Suat Sevim, “Vatandaş aradığı lezzetleri Suat Usta’da bulacak. Mesela, Urfa yöresine özgü patlıcan kebap – Urfa kebap – Urfa lahmacun yiyebilecek, Antep yöresine özgü beyran çorbası – Antep lahmacun – fıstıklı kebap yiyebilecek, Hatay yöresine özgü yağlı lavaş yiyebilecek, Adana yöresine özgü yüzde 100 kebap yiyebilecek, Diyarbakır yöresine özgü kuzu ciğer ve sebzeli kebap yiyebilecek. Bu ve bunun gibi birçok lezzeti artık mekanımızda bulabilecekler” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ