Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Dijital diş hekimliği ile gülümsemek daha güzel

Dijital diş hekimliği ile gülümsemek daha güzel

SON yıllarda gelişen teknolojinin hayatı her alanında olduğu gibi sağlık alanında da hayallerin ötesinde tedavi yöntemlerine ulaşmayı sağladığını belirten Cengiz Topel Ortaokulu karşısı Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Endodonti Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ersoy, dijital diş hekimliği ile gülümsemenin daha kolay olduğunu söyledi. Ersoy, Torbalı’da ilk defa ağız içini kamera gibi tarayan ‘ağız içi tarayıcı’yı kullanmaya başladıklarını belirtti.

HATA PAYINI SIFIRA İNDİRİYOR

EN önemli özelliği ise ağız içini kopyalayıp, bilgisayar ortamına aktarması olarak biliniyor. Üç boyutlu diş haritasını çıkaran cihaz, hata payını sıfıra indiriyor. Cihaz sayesinde tedavi süresinin azaldığına dikkati çeken deneyimli diş hekimi, “Bu cihaz, ayrıca gülüş tasarımı da yapıyor. Tedaviye başlamadan önce bitmiş halini hastaya gösterme imkanı da yakalıyoruz” şeklinde konuştu. Dentapolis Ağıs ve Diş Sağlığı Merkezi Cengiz Topel Ortaokulu karşısında hizmet veriyor.

‘DİŞ HEKİMLİĞİNİN HER ALANINA GÖRE TEKNOLOJİDEN FAYDALANIYORUZ’

ENDODONTİ Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ersoy, “Merkezimizde, yüksek teknolojili tedavi yöntemlerine ulaşmak artık çok daha kolay. Özellikle üç boyutlu görüntüleme, üç boyutlu yazıcı ve cad-cam teknolojileri klasik diş hekimliği uygulamalarının birçoğunu dijital diş hekimliğine kaydırdı. Artık Torbalı’da yer alan kliniğimizde ağız içi tarayıcı teknolojileri, bizler için vazgeçilmez olacak. Peki en çok hangi durumlarda dijital diş hekimliği ön planda? Aslında diş hekimliğinin her alanına göre bu teknolojilerden farklı şekilde faydalanıyoruz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ