Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Güneşli havalarda bahçe keyfi

Güneşli havalarda bahçe keyfi

Alpkent Mahallesi’nde eğitim veren Özel Torbalı Masal Dünyası Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, güneşli ılık havalarda okul bahçesinde bulunan oyun gruplarında keyifli vakit geçiriyorlar.

Öğrencilerinin hem spor yaparak, hem de oyun gruplarında eğlenmelerini sağladıklarını ifade eden Kreş Müdürü İzlem Karaoğlan, “Güneşin kendini gösterdiği ılık havalarda miniklerimiz için oyun saatimizi oluşturduk. Sakin, hareketli, kurallı, duyuları destekleyen, el becerilerini geliştiren, planlı ve süreli oyunlardan oluşan programlarımız, oyun grubu alanında tecrübeli çocuk gelişimi mezunu öğretmenimiz rehberliğinde yapılıyor” diye konuştu.

ARKADAŞLARIYLA AYNI ORTAMI VE OYUNCAKLARI PAYLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR

KREŞ Müdürü Karaoğlan, annesi ve babasıyla ayrılmaz bir ikili oluşturan çocuğun özerklik döneminde ayrışmaya ve birey olmaya hazırlandığını söyleyerek, “Hızla öğrendiği ve özgür iradesini kullanmaya başladığı bu hassas dönemde, etkin öğrenme yaklaşımı olan bir oyun grubuna katılmak sosyalleşme sürecini hızlandıracaktır. Çocuklar oyun gruplarında oyun oynamayı, arkadaşlarıyla aynı ortamı ve oyuncakları paylaşmayı, kendilerini ve isteklerini kabul edilebilir bir şekilde ifade etmeyi, yani yaşamı öğrenirler. Oyun grupları bu yaş grubu çocuklara bilinçli, sağlıklı ve güvenli koşullarda kendi yaş grupları içinde hoşça vakit geçirterek, deneyerek öğrenmesine ve yeni beceriler geliştirmesine olanak sağlar. Kreşimizin bahçesinde bulunan bu oyun gruplarında da minik öğrencilerimize bu imkânı sağlıyoruz” dedi.                                                                      

EĞLENDİREREK ÖĞRETİYOR

GENÇ müdür, sözlerine şöyle devam etti; Biz Masal Dünyası Kreşi olarak; çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı, güzel ahlak sahibi, özgüveni gelişmiş, dürüst, temiz, saygılı, sorumluluğunu bilen bireyler olmalarını, bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini yaparak yaşayarak öğrenme yöntemiyle eğlenceli bir şekilde kazandırmayı hedeflemekteyiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ