Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Köy okullarında yüzyüze eğitim başladı

Köy okullarında yüzyüze eğitim başladı

Milli Eğitim Bakanlığının 15 Şubat Pazartesi günü itibariyle seyrek nüfuslu yerleşim birimlerinde yüz yüze eğitim ve öğretime başlanması yönündeki talimatı ile Torbalı İlçesinde de 17 köy statüsündeki yerleşim biriminde eğitim ve öğretim tam zamanlı olarak başladı.

Tüm tedbirlerin alındığını ve öğrencilerin güvenli bir ortamda yüz yüze eğitime başladıklarını belirten Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “Okullarımızda günler önceden tüm önlemler alındı. Okul müdürlüklerimiz artık ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyorlar. Temizlik, dezenfeksiyon ve küresel salgına karşı hareket tarzı konusunda tüm eğitimler alınmış durumda. Taşımalı eğitim programımız ve öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okula geliş gidişleriyle ilgili tüm koordinasyon çalışmalarımız tamamlandı. Tüm eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımıza ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Temennimiz en kısa zaman içinde tüm okullarımızda tam zamanlı ve yüz yüze eğitime başlamaktır” şeklinde konuştu.

Öğrenci Velilerine Destek Çağrısı

Öğrencilerin uzun bir süre okuldan uzak kalmaları ve uzaktan eğitim ile eğitimlerine devam ettiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Tosun, “öğrencilerimiz okuldan uzak kaldılar, uzaktan eğitim ve canlı ders faaliyetlerine katıldılar. Okula başladıkları için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını biliyorum. Ancak şunu bilmeliyiz ki henüz normal bir sosyal yaşam başlamadı. Küresel virüs tehdidi devam ediyor. Bu nedenle maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uymaya devam etmeliyiz. Bizler okullarımızda öğrencilerimize sık sık bunu hatırlatıp kurallara uymalarını isteyeceğiz. Velilerimiz de bu konuda çocuklarına telkinlerde bulunurlarsa bize destek olmuş olurlar. Ayrıca öğrencilerimizin gerek okula adaptasyon sürecinde gerekse öğretmen ve arkadaşlarıyla sosyal iletişimleri konusunda destekleyici ve yüreklendirici bir davranış sergilememiz yararlı olacaktır” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ