Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Okul müdürleri toplandı

Okul müdürleri toplandı

Torbalı ilçesinde görev yapan 90 okul ve kurum müdürü İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun başkanlığında toplandı. Küresel salgın tedbirleri, eğitim ve öğretim konuları ve okullarda yürütülen iş ve işlemlerin görüşüldüğü toplantılar Şehit Uzman Çavuş Harun Şenözuar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

3 GRUP HALİNDE TOPLANTILAR YAPILDI

Önceki gün düzenlenen toplantılar üç grup halinde gerçekleştirildi. İlk grup toplantısı bağımsız Anaokulu ve birleşik eğitim yapan ilkokul ve ortaokul müdürleri ile düzenlendi. İkinci olarak bağımsız eğitim yapan ilkokul ve ortaokul müdürleri, son olarak da lise ve diğer eğitim kurumu müdürleri ile toplantılar düzenlendi. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürünün açılışını yaptığı toplantılarda Şube Müdürleri Abdurrezak Kaldan, Ramazan Öney, İş Güvenliği Uzmanı Selin Kızıltuğ ve Özel Büro yetkilisi Hasan Akçap da birer sunum gerçekleştirdi. Seyreltilmiş gruplar halinde organize edilen ve salgın tedbirlerinin en üst düzeyde alındığı görülen toplantılara tüm okul müdürlerinin eksiksiz katıldıkları dikkat çekti.

45 BİN ÖĞRENCİMİZ VAR

2 Mart itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitime başlandığını ve tüm okulların hazır bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüttüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “Bakanlığımızca istenen talimatlara harfiyen uyulmaktadır. Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim eş zamanlı olarak yürütülmektedir. Yaklaşık 45 bin öğrenciye 2 bin öğretmenin eğitim ve öğretim verdiği dev bir aileyiz. Bizler gerek okul müdürleri gerekse öğretmenlerimiz ile bulaşlara karşı gerekli tüm eğitimleri aldık. Vaka durumunda panik yapmadan Bakanlığımızca belirtilen algoritmayı uygulayarak izolasyon ve karantina önlemlerini alıyoruz. Şu ana kadar bir kaç vaka dışında çok şükür önemli bir durumla karşılaşmadık. Okullarımız en güvenilir yerler, öğretmenlerimiz en eğitimli kişiler olarak eğitim ve öğretime devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ