Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’dan iki okula, iki ödül!

Torbalı’dan iki okula, iki ödül!

Torbalı Yeniköy Ortaokulu Avrupa Birliği Tarafından Düzenlenen Kodlama Etkinlikleri Kapsamında Sertifika Almaya Hak Kazanmıştır

Dünya çapında kodlamayla ilgili farkındalık oluşturmak ve kodlama alanında yeteneklerin daha da gelişmesini sağlamak amacıyla  Avrupa Birliği Tarafından Düzenlenen Kodlama Etkinlikleri Kapsamında Müdür İsmail Eker,  Müdür Yardımcısı Muhammed Özdamar Ve Melekser Işık Bayraktar’ın koordinesiyle öğrenci ve öğretmenlerin özverili çalışmasıyla “WEB 2 “araçları kullanarak, geridönüşüm etkinliği düzenleyen Torbalı Yeniköy Ortaokulu Avrupa Birliği Kodlama etkinliği kapsamında sertifika almaya hak kazanmıştır.

BİR ÖDÜL DE KAZIMPAŞA’YA

Torbalı Kazımpaşa Ortaokulu “Bir Kardeşlik Masalı” Projesi İle Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından ödüle layık görüldü. Bir Kardeşlik Masalı porjesi ile uzaktan eğitim sürecinde masal anlatımları, atölye çalışmaları, müfredatta yer alan ‘Değerler Eğitimi’ kazanımlarına uyumlu çalışmalar ile birlikte  bir çok masal çocuklarımızla buluştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Biltevt’21 Uluslararası Engelsiz Bilişim 2021 Kongresinde; Engellilere yönelik yürütülen  başarılı bilişim hizmetlerine Engelsiz Bilişim Ödülleri verildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Torbalı  Kazımpaşa Ortaokulu öğretmenlerinden Özcan Yavaş’ın koordinatörlüğünde  oluşturulan  “Bir Kardeşlik Masalı” proje çalışması  Öğrenci Projeleri Ödülü kategorisinde ödül almıştır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ