Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Okullarımızda aktif vaka yok!

Okullarımızda aktif vaka yok!

Okullarda tüm kademelerin yüz yüze eğitime açılmasıyla oluşan vaka sayıları spekülatif haberlerin çıkmasına neden oldu

Okullarda çıkan vakaların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği birimine iletildiği, tüm vaka seyrinin İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı tarafından anlık olarak izlendiği belirtildi. Önceki gün özel okul ve kurumlara vaka algoritması sunumu gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim İş Sağlığı uzmanı Selin Kızıltuğ, Torbalı ilçesinde okullarda görülen vaka sayılarının öngörülen sayının çok altında, yine il ortalamasının da oldukça altında olduğunu ifade etti.

ANLIK OLARAK TAKİP EDİLİYOR

Kendilerine iletilen vaka bilgisini anlık olarak sisteme girdiklerini ve pozitif vaka görülen öğrenci, öğretmen veya eğitim çalışanlarının derhal uzaklaştırıldığını ifade eden Kızıltuğ, vaka sayılarını açıklama yetkilerinin bulunmadığını belirtti. Vaka sayısını sadece Sağlık Bakanlığı’nın açıklama yetkisi olduğunu belirten Kızıltuğ, sürekli vaka sayısı açıklamanın öğrenci ve velilerimizde paniğe ve tedirginliğe yol açacağını, bunun da kimseye bir yararı olmayacağını vurguladı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK

Kızıltuğ, “Bakanlığımızca uygulanan vaka algoritması konusunda tüm eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz gerekli eğitimi aldılar. Vaka algoritması okullarımızda uygulandığı için size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki okullarımızda vaka sayısı sıfırdır. Okullarımızda vaka yoktur. Dışarıdan gelen vakalar da algoritma uygulaması sayesinde derhal bertaraf edilmektedir. Süreç bu şekilde devam ettirildiği sürece salgınla birlikte yaşamanın mümkün olduğunu, öğrencilerimizin yüz yüze eğitime devam edebileceklerini söyleyebilirim” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ