Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı Devlet Hastanesi şaha kalktı


Torbalı Devlet Hastanesi’ndeki büyük değişim devam ediyor. AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın yeni müjdeler vererek, Torbalı Devlet Hastanesi’nde Covid-19 test laboratuvarı kurulduğunu ve işletilmeye başlandığını açıkladı. Yoğun Bakım Servisi’nin 3.basamağa çıkarılacağını, yeni hekimlerin gelmeye devam edeceğini ve Torbalı Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesinin 300’e çıkarak A Tipi hastane olacağını da belirten Günaydın, “Torbalı Devlet Hastanesi, İzmir’in marka hastanesi haline gelecek” dedi.  

PANDEMİ nedeniyle değeri bir kez daha anlaşılan hastanelerin teknik ve fiziki yapısı da oldukça önemli. Bu konuda şanslı ilçelerin başında gelen Torbalı’da kısa bir süre önce hastane yönetimi yenilendi. Bu yenilik değişimi ve dönüşümü de beraberinde getirdi. Hükümet yatırımlarının hız kesmediği Torbalı’da sağlık alanında yeni müjdeler gelmeye devam ediyor. Torbalı Devlet Hastanesi’nin teknik ve fiziki kapasitesinin daha da artırılacağı müjdesini veren AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, değişimin devam edeceğini söyledi.

“ÇOK GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ”

HASTANEDEKİ değişime dair önemli müjdeler veren Günaydın, “Pandemi koşulları nedeniyle sağlık yatırımlarının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Biz Torbalı olarak bu konuda en şanslı ilçelerin başında geliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, Torbalı’nın evladı, AK Parti MKYK Üyemiz ve İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın destekleri ile ilçemize kazandırılan 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi, bu bölgedeki en büyük sağlık tesisi olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor. Tabi bir taraftan hizmet verilirken, bir taraftan da teknik ve fiziki şartların iyileştirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kısa bir süre önce yeni başhekimimiz göreve başladı. Başhekim ile beraber hastane müdürümüz de değişti. Bu değişim, hastanemize de olumlu yansıdı. Vatandaşlarımızdan bu konuda çok güzel geri dönüşler alıyoruz” dedi.

COVİD-19 LABORATUVARI KURULDU

TORBALI Devlet Hastanesi bünyesinde Covid-19 laboratuvarının kurulduğunu belirten Günaydın, “Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgınından en az etkilenen ülkelerin başında geliyoruz. Bunun da sebebi hükümetimizin sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalardır. Torbalı’da da bu alanda önemli hizmetler yapılıyor. Şimdi hastanemiz bünyesinde Covid-19 laboratuvarı kuruldu. İzmir’de bu laboratuvara sahip ilk ilçe Torbalı oldu. Sadece Torbalı’ya değil, bölgeye hitap edeceğiz. Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş, Kiraz gibi ilçelerde yapılan Covid-19 testleri Torbalı’daki laboratuvarda tahlil edilip incelenecek. Torbalı, Küçük Menderes’in sağlık üssü oldu. Bu laboratuvarın ilçemize kazandırılmasını sağlayan AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

12 YENİ HEKİM, 15 YENİ HEMŞİRE GÖREVE BAŞLADI

TORBALI Devlet Hastanesi yönetiminde yaşanan değişimi hatırlatan Günaydın, “Bilindiği gibi hastanemizin yönetiminde kısa bir süre önce bir değişim yaşandı. Yeni başhekimimiz ve yeni hastane müdürümüz görevlerine başladılar. Bunun dışında ilçemize 12 adet alanında uzman hekim de göreve başladı. 1 acil tıp uzmanı, 1 radyoloji uzmanı, 2 göz doktoru, 1 anestezi uzmanı, 1 üroloji uzmanı, 2 kardiyoloji uzmanı, 4 pratisyen hekimle beraber 15 yeni hemşire de görevlerine başladılar. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok uzman hekimin bir ilçeye atanması kırılması güç bir rekordur” dedi.

YOĞUN BAKIM SERVİSİ EN ÜST BASAMAĞA ÇIKACAK

ARTIK ağır durumlarda İzmir’e gitmeye gerek kalmayacağı müjdesini veren AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Hastanemizin yoğun bakım servisi en üst basamak olan 3.basamağa çıkarılıyor. Yoğun bakım servisimiz en üst basamağa çıkınca, servisin kapasitesi de artırılacak. Bu durumda İzmir’e hasta sevki en aza indirilmiş olacak. Ağır müdahaleler Torbalı’da da 7 gün 24 saat yapılabilir hale gelecek” dedi.

HASTANE ‘A TİPİ’ OLACAK, KAPASİTESİ 300 YATAK OLACAK

TORBALI Devlet Hastanesi’nin ‘A Tipi hastane’ olacağını da sözlerine ekleyen Günaydın, “Torbalı’nın evladı, Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın girişimleri ile Sağlık Bakanımızdan sözünü aldık. İnşallah yılbaşından sonra Torbalı Devlet Hastanesi ‘A Tipi hastane’ olarak hizmet verecek. Hastanemizin A Tipi olması demek yatak kapasitesinin 300’e çıkması, servis sayısının artması, yeni uzman hekimlerin göreve başlaması, yeni teçhizatlarla teknik kapasitesinin artması anlamına geliyor” dedi.

GÜNAYDIN, “HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

HÜKÜMET yatırımlarının bundan sonra da devam edeceğini belirten AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Sağlık başta olmak üzere, eğitimde, şehircilikte ve altyapıda bugüne kadar önemli yatırımlara imza attık. AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın da destekleri ile ilçemize kazandırdığımız hükümet yatırımları ortada. Birileri evinde oturup laf üretirken, bizler gece-gündüz vatandaşlarımızla bir olup ilçemize eser kazandırıyoruz. Birileri oturdukları makamlarda sadece siyaset üretirken, biz elimizin yetiştiği her yere hizmet götürmeye çalışıyoruz. Birileri rahatlarına bakarken, bizler AK Parti olarak vatandaşımızın derdiyle dertlenip, kederiyle hüzünleniyoruz. Hep söyledik; onlar laf üretir, biz hizmet üretiyoruz, üretmeye de devam edeceğiz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ