Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

AK Gençler yeni başkanını seçti


AK Parti Torbalı İlçe Gençlik Kolları Kongresi tamamlandı. Tek aday olan Enes Uğuz coşkulu bir kongre ile Gençlik Kolları Başkanı seçildi

AK Parti Torbalı İlçe Gençlik Kolları kongresi büyük bir katılım ile Sultan Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, MHP Torbalı İlçe Başkanı Veli Kaçar, AK Parti Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Vahit Atalan, İzmir Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Feyim Özçelik, AK Parti Meclis Grup başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Kadın Kolları Başkanı Fatma Demirbağ ve çok sayıda partili genç üye katıldı.

ADIGÜZEL, “DAVAMIZIN NEFERİYİZ”

Kongrenin açılış konuşmasını mevcut Gençlik Kolları Başkanı Sefer Adıgüzel gerçekleştirdi. “Yıllar önce yine böyle coşkulu bir kongre ile göreve gelmiştim. Bugün aynı coşku ve heyecanla bayrağı Enes Uğuz kardeşime devrediyorum. İnanıyorum ki Enes kardeşimiz bu bayrağı bizden çok daha ileriye taşıyacaktır. Ak gençlik olarak bizler de davamızın birer neferi olarak daima gençlik kollarımızın yanında ve destekçisi olacağız” dedi.

GÜNAYDIN, “ÖNCE 2023’TE, SONRA 2024’TE TORBALI’DA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, yaptığı konuşmada AK Parti’nin gençlere verdiği önemi anlattı. Kendisinin de gençlik kollarından geldiğini belirten Günaydın, “AK Parti enerjisini gençlerinden alan bir partidir. Bizler de gençlik kollarımızda aldığımız görevlerle bugünlere geldik. İlçe Teşkilatı olarak, kadın ve gençlik kollarımızla beraber çalışacağız, önce 2023’te her seçimde olduğu gibi partimizi birinci parti yapacağız, ardından da 2024’te yerel seçimlerde emanet verdiğimiz Torbalı Belediyesi’ni yönetilemez hale getiren bu zihniyetten kurtaracağız. 2019 seçimlerinden bu yana 500 gün geçti, hizmete dair hiçbir şey göremedik. Bu yalan, dolan ve talan belediyeciliğine ilk yerel seçimlerde Torbalı’da son vereceğiz. Burada en büyük görev siz gençlerimize düşüyor. Ben sizlere inanıyor ve güveniyorum. Bu duygu ve düşüncelerle buradan bir kez daha mevcut Gençlik Kolları Başkanımız Sefer Adıgüzel’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, tabi bizde veda olmaz, yine aynı yolda omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Yeni seçilecek Enes Uğuz kardeşime ve yönetimine başarılar diliyorum. Ben AK Parti Torbalı İlçe Başkanı olarak gençlerimizin her zaman yanındayım, emrindeyim” dedi.

AK PARTİ TORBALI’DA GENÇLERLE BÜYÜYOR

AK Parti Gençlik Kolları Genel Bakan Yardımcısı Vahit Atalan ile İzmir İl Başkanı Eyüp Kadir İnan da birer selamlama konuşması yaparak yeni seçilecek olan Gençlik Kolları Başkanı Enes Uğuz ve ekibine başarı dileklerini ilettiler. Torbalı Teşkilatı’nın ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile beraber İzmir’in en aktif teşkilatı olduğunu belirten İl Gençlik Kollar Başkanı Eyüp Kadir İnan, AK Parti’nin İzmir’de en yüksek oyu daima Torbalı’da aldığını hatırlatarak bu geleneğin gençlerin destekleri ile devam edeceğine inandığını söyledi.

KAYA, “CHP’NİN ATATÜRK İLE İLGİSİ KALMADI, PKK’NIN PARTİSİ OLDU”

Kürsüye son olarak AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya çıktı. Yiğit düştüğü yerden kalkar diyen Kaya, AK Parti’nin 2019’da kaybettiği Torbalı Belediyesi’ni 2024’te tekrar kazanacağını söyledi. Kaya, “2014’te kazandığımız Torbalı Belediyesi’ni 2019 seçimlerinde kaybettik. Yeni seçilen zat, PKK’nın partisi HDP’ye teşekkür etmek maksadıyla ilk iş Cumhurbaşkanımıza hakaret etti. Daha sonra şehitlerimize saygısızlık etti. Görev yaptığı süre boyunca muhtarlarımıza, köylülerimize, esnaflarımıza, vatandaşlarımıza zulüm etti, etmeye de devam ediyor. Torbalılı vatandaşlarımız Atatürk’ün partisi diyerek bu şahısa ve partisine oy verdiler. Ama bu partinin artık Atatürk ile bir ilgisi kalmadı. Bunu ben değil, kendi cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce söylüyor. ‘CHP’nin içi Atatürk düşmanları ile doldu’ diyor. Bunların İstanbul İl Başkanı ‘ben Atatürk demem’ diyor. Bunları tüm Torbalı’ya anlatmamız lazım” dedi.

“2024’TE BELEDİYEMİZİ GERİ ALACAĞIZ”

AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı olarak 2024’teki yerel seçimleri kazanacağını belirten AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Bir taraftan AK Parti İlçe Teşkilatımız, bir taraftan Cumhur İttifakı ortağımız MHP İlçe Teşkilatı çalışmalarını ara vermeden devam ettiriyor. İlçe Başkanımız Selman Günaydın ve yönetimi son 5 ayda 5 bin yeni üyeyi partimize kazandırdılar. 2024’e kadar durmak yok. Hep beraber omuz omuza çalışacağız ve 2024’teki yerel seçimlerde Torbalı Belediyesi’ni geri alacağız” dedi. Kaya, eski başkan Sefer Adıgüzel’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni seçilen Enes Uğuz ve ekibine başarılar diledi.

DİVAN BAŞKANLIĞINI ÖMER GÜNAYDIN YAPTI

Kongrenin Divan Başkanlığı eski gençlik kolları başkanlarından Ömer Günaydın yaptı. Divan üyeliğine Güven Demirci, Aykut Taylan Varlı, Gizem Akyüz ve Osman Yıldırım seçildi. Kongrede Ceyda Bölünmez Çankırı, Hamza Dağ ve Cemal Bekle’nin mesajları ile beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu okundu. AK parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş de kongreye gönderdiği mesajla yeni seçilen yönetime başarı dileklerini iletti. Tek listenin yarıştığı gençlik kolları kongresinde Enes Uğuz, AK Parti’nin yeni Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Uğuz, mazbatasını AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın elinden aldı. Uğuz, kendisine destek veren AK Parti İlçe Teşkilatı’na ve AK Parti gençlik kolları üyelerine teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ