Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Vatandaştan belediyeye tepki

Vatandaştan belediyeye tepki

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada birçok vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine birçok belediye gösterilerde havai fişek atmayı kaldırmıştı. Bu belediyelerin başında da İzmir Büyükşehir Belediyesi geliyordu. Tunç Soyer yaptığı açıklamada, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra etkinliklerimizde havai fişek gösterisine yer vermeyeceğiz. Özel gün kutlamalarını tüm görkemiyle sürdüreceğiz. Ancak beş dakikalık gösterinin bize vereceği keyif yüzünden canlıların ölmesine, doğanın kirlenmesine müsaade etmeyeceğiz” demişti.

VALİLİK YASAKLAMIŞTI

İzmir Valiliği de kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, İzmir il sınırları içerisinde izinsiz havai fişek gösterimini yasakladığını duyurmuştu. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, kent genelinde çeşitli etkinliklerde, düğünlerde, dini ve milli bayramlarda, yerel milli günler, festivaller ve çeşitli eğlence dönemlerinde kişilerin, resmi kurum ve kuruluşların izinsiz havai fişek kullanamayacağı belirtilmişti. Torbalı Belediyesi’nin izin alıp almadığı tartışma konusu oldu.

VATANDAŞTAN TEPKİ YAĞDI

Torbalı Belediyesi’nin havai fişek gösterisine Torbalı halkı da büyük tepki gösterdi. Dakikalar içinde onlarca vatandaş tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

İşte o tepkiler;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ