Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İyi Parti’den açıklama

İyi Parti’den açıklama

6.6 şiddetindeki depremde ağır hasar alan, taşıyıcı kolon ve kirişlerinde çatlaklar oluştuğu için boşaltılan Torbalı Belediyesi hizmet binası, yeni bir gündemin de kapısını araladı. İlçe kamuoyunun bir bölümü belediyenin önceki dönemde inşa edilen belediye hizmet binasının kullanılması gerektiğini belirtirken, bir bölümü de belediyenin meydan projesi kapsamında yeni bir belediye binası yapması gerektiğini savunuyor.

“BKM’DE UZUN VADEDE HİZMET VERİLEMEZ”

Görüşlerine başvurduğumuz İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, önceki dönemde yapılan binanın mutlaka Torbalı’nın faydasına olacak şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Torbalı Belediyesi’nin hasar görmüş mevcut binayı boşaltarak BKM’de hizmet verecek olması olumlu bir karar. Ancak bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği çok önemli. Belediye BKM’de uzun vadede hizmet veremez” dedi.

“TORBALI’NIN FAYDASINA OLACAK ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLSİN”

Önceki dönemde inşa edilen belediye hizmet binasının değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Künarlıoğlu, bir de öneri sundu. Künarlıoğlu yaptığı açıklamada, “Asfalt kenarına inşa edilen belediye hizmet binası ilçe kamuoyunda sıkça tartışıldı. Yerinden, konumundan dolayı bazı eleştirilere de hak veriyorum. Ancak bu bina Torbalı’nın faydasına olacak bir şekilde değerlendirilmeli. Belediye hizmet binası olarak kullanılmasa bile en azından hükümet binası olarak, Tapu Müdürlüğü’nün hizmet verebileceği şekilde kullanılabilir. Neticede bu bina Torbalı halkının değerli bir mülküdür” dedi.

“BİTMEDİ, BİTİRİLEMEDİ”

Önceki dönemde inşa edilen binanın birçok kez müteahhit değiştirdiğini belirten Künarlıoğlu, “Önceki belediye yönetimi bu binayı ne yazık ki bir türlü bitiremedi. Defalarca müteahhit değişti ve sonuçta yarım kaldı. Bugüne geldiğimizde de bu binanın bir türlü bitmediğini, yada bitirilmek istenmediğini görüyoruz. Biz İyi Parti olarak belediyenin çarşı merkezde ve kolay ulaşılabilir bir noktada olmasından yanayız, ancak bu binayı da Torbalı’nın faydasına olacak şekilde değerlendirmeliyiz. Tabi bunun kararını ilçemiz yöneticileri, belediye meclisimiz verecek” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ