Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Esnaf biterse, ekonomi de biter

Esnaf biterse, ekonomi de biter

İyi Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut, pandemiden en fazla esnafın zarar gördüğünü söyledi. Erkut, hükümetin bir an önce esnafı ayakta tutacak bir formül üretmesi gerektiğini belirtti

Pandemi nedeniyle alınan tedbirlerin en çok esnafı vurduğunu belirten İyi Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut, “Bizim için sağlık herşeyden önce gelir, sağlık için bilim kurulunun önerdiği hiçbir tedbire karşı değiliz. Ancak alınan her tedbir esnafımızın belini biraz daha büküyor. Piyasaların hali ortada, esnaf iş yapamıyor, vatandaşın alım gücü sürekli düşüyor. Ama öbür taraftan kira, elektrik ve diğer faturalar aynı duruyor. Esnaf açamadığı dükkanına aynı kirayı faturayı yine ödemek zorunda bırakılıyor” dedi.

“ESNAF BİTERSE, EKONOMİ DÜZELMEZ”

Hükümetin bir an önce esnafı ayakta tutmaya yönelik bir program hazırlaması gerektiğini belirten Erkut, “Küçük esnaf bir ülkenin bel kemiğidir. En büyük istihdamı, ekonomiye en büyük katkıyı küçük esnaf yapar. Bir ülkede küçük esnaf biterse, o ülkede ekonomi düzelmez. Ülkeyi de, ekonomiyi de ayakta tutan küçük esnaftır. Sadece seçimden seçime hatırlanan esnafımız, maalesef pandeminin de etkisiyle zor günler geçiriyor” dedi.

“HÜKÜMETİN YANLIŞ POLİTİKALARI, PANDEMİYİ EKONOMİK KRİZE ÇEVİRDİ”

Hükümetin aldığı pandemi tedbirlerinin salgını ekonomik krize dönüştürdüğünü ifade eden Erkut, “Tüm dünyada bu salgın var, her ülkede belli zorluklar yaşanıyor. Ancak en büyük zararı gören ülkelerden biri maalesef biziz. Bunun da sebebi hükümetin yanlış politikalarıdır. Şu an hastanelerde yer kalmadı. Vatandaş evde Allah’a emanet bir şekilde kendi kendine tedavi oluyor. Üretimde çarklar durdu, esnaf kepenk kapatıyor. İşten çıkarma yasağı kalkınca milyonlarca gencimiz işsiz kalacak. Karamsar bir tablo çizmek istemiyorum ama işler maalesef hiç de iç açıcı değil” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ