Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Yağışlar İZBAN seferlerini aksattı!

Yağışlar İZBAN seferlerini aksattı!

İZBAN, şiddetli yağış nedeniyle bazı hatlarda tren seferlerinin geçici olarak durduğunu, bazı hatlarda ise tek hat üzerinden seferlerin yapıldığını duyurdu.

İZBAN’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Şiddetli yağış nedeniyle Turan – Halkapınar istasyonları arasında tren işletimi geçici olarak dururken, Kemer-Gaziemir arasında ise tek hat üzerinden sefer yapabiliyoruz. Aşırı yağışın, bölgede hattı olumsuz etkilemesi nedeniyle Salhane, Bayraklı ve Turan istasyonlarımıza geçici bir süre yolcu alamıyoruz. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

İZBAN NEDİR?


İZBAN, Aliağa Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren, ülkemizin havalimanı bağlantılı, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir.
Her gün on binlerce ziyaretçisi olan hızlı ulaşım aracının istasyon sayısı, önce Hilal’in açılmasıyla birlikte 32’ye, hemen ardından Torbalı hattının açılmasıyla 38’e yükselmiştir. Daha sonra açılan hatlarla birlikte 41 olan istasyon sayısıyla İZBAN, İzmir’in toplu taşımacılık yönününden büyük yükünü alan raylı sistemidir. TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle işletilen hat 136 kilometre uzunluğundadır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ