Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Torbalı buz kesti…

Torbalı buz kesti…

İzmir’in yüksek kesimleri ile kıyı ilçelerinde kar yağışı etkili oldu. Poyraz ve fırtınanın etkisi ile Torbalı’da da hava sıcaklıkları düştü. Kar yağışları bugün etki alanını biraz daha genişletti. Yarın ise tamamen İzmir’i terk edecek

İzmir’i etkisi altına alan soğuk hava dalgası kar yağışını da beraberinde getirdi. İzmir’in yüksek kesimlerinde -Bornova, Buca, Karabağlar, Karşıyaka ve Çiğli’nin üst kesimleri dahil- ile Dikili, Foça, Çeşme, Karaburun’da deniz etkili kar yağışı görüldü. Ayrıca Bozdağ, Nif Dağı, Yunt Dağı ve Spil Dağı’nda gece de kar yağışı sürdü.

KAR YAĞIŞI TORBALI’YI TEĞET GEÇTİ

Poyrazın da etkisi ile hava sıcaklığının oldukça düştüğü kentte bugün kar etki alanını genişletiyor. Yağışların Buca, Bornova, Karşıyaka, Gaziemir, Karabağlar ve Buca’nın üst kesimleri ile Bergama, Kınık, Aliağa, Kemalpaşa, Güzelbahçe ve Seferihisar’da da kar görülecek. İzmir kent merkezi ile Torbalı ve Selçuk’a karın yağması beklenmiyor.

ZİRAİ DON VE BUZLANMA TEHLİKESİ

Havanın eksi derecelere düşecek olması sebebiyle zirai don tehlikesine karşı üreticilerin dikkatli olması gerekiyor. Diğer yandan Çeşme-İzmir Otoyolu ile İzmir-Manisa arasında yolculuk yapacak sürücülerin buzlanmaya karşı dikkatli olması konusunda uyarılıyor. Perşembe gününden itibaren ise sıcaklıklarda kademeli bir yükseliş bekleniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ