Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Milli Eğitim’den iki büyük etkinlik

Milli Eğitim’den iki büyük etkinlik

Okullarda yüz yüze eğitime geçiş için hazırlıklar devam ederken, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ikinci dönem uygulanmak üzere iki büyük etkinlik hazırladı. Küresel salgın nedeniyle yaklaşık bir yıldır okullarda etkinlik ve organizasyonlara ara verilmişti. Salgının etkilerinin azalmasına paralel olarak fazla yoğunluk oluşturmadan yapılabilecek etkinlikler hazırladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilerin ilgi ve kabiliyetlerine yönelik etkinlikler hazırladıklarını belirtti.

Şiir Yazmayı Sevenler için “Altın Kalemler”

Edebiyata ilgisi olan ve şiir yazma konusunda yetenekli olan öğrencilere yönelik olarak hazırlanan Altın Kalemler isimli Şiir yarışmasının konusu “Engeller Sevgiyle Aşılır”. İlkokul 4., Ortaokul 8. ve Lise 12. sınıf öğrencilerinin katılabilecekleri şiir yarışması öncelikle okullarda yapılacak. Dereceye giren öğrencilere ödüller verilecek. Okul birincileri ise İlçe genelinde oluşturulan bir komisyon tarafından yeniden değerlendirmeye alınacak ve İlçe çapında dereceye girenler belirlenerek öğrenciler ödüllendirilecek.

Matematik Olimpiyatları Heyecan Yaratacak

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen diğer bir etkinlik ise “Matematik Hayattır” sloganı ile gerçekleşecek olan Matematik Olimpiyatları. İlkokul 4., Ortaokul 8. ve Lise 12. sınıf öğrencilerinin katılabilecekleri Matematik Olimpiyatları öncelikle okullarda düzenlenecek. Okullarda görev yapan matematik öğretmenleri tarafından hazırlanan sorularla düzenlenecek olan matematik olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere ödüller verilecek. Daha sonra okul birincileri ilçe turnuvasında ter dökecekler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanan sorular okul birincileri için düzenlenecek bir turnuvada sorulacak. Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ise Torbalı ilçesinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler belirlenecek. Dereceye giren öğrencilere başarı belgesi, madalya ve kupa gibi ödüller verilecek. Bu öğrenciler aynı zamanda ulusal yarışmalara hazırlanacak.

Etkinlikler Bunlarla Sınırlı Kalmayacak

Geçen yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan Başarıyı Arttırma Komisyonu tarafından Torbalı İlçesinde eğitim ve öğretim kalitesini arttırmak amacıyla bir dizi çalışmalar yürütüldüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “Salgın öncesinde ilçemizde eğitim kalitesini arttırmak üzere birçok çalışmamız oldu. Bakanlığımızın Eğitimde 2023 Vizyonu çalışmasına paralel olarak biz de Torbalı İlçesinin Başarı Planını hazırladık. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini tespit etmek ve geliştirmek için hazırladığımız Etkinlik Yağmuru isimli projemiz oldukça kapsamlı ve çok geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Akademik başarısı ön plana çıkan öğrencilerimizin başarı grafiklerini arttırmaya yönelik olarak da Mavi Grafik isimli bir proje hazırladık” şeklinde konuştu. Salgının etkilerinin geçmesiyle askıya alınan bu projeleri hemen hayata geçireceklerini belirten Tosun, hedeflerinin Torbalı ilçesinde eğitim ve öğretim gören 40 binden fazla öğrencinin tamamına ulaşmak olduğunu ve her bir öğrencinin sahip olduğu ilgi ve yetenek doğrultusunda gelişim göstermesinin eğitimin olmazsa olmaz amacı olduğunu sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ