Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Balık fiyatları da uçtu!

Balık fiyatları da uçtu!

Levrek 110, çipura 100, barbun 160 liraya kadar yükselirken, 30 liradan aşağıya hamsi yok. Diğer deniz ürünleri kalamar ve karidesin yanına yaklaşılmıyor

Avlanma yasağı açık olmasına rağmen balık fiyatlarındaki anormal artış, tüketiciyi mağdur ediyor. Balık lokantaları kapalı olduğu halde fiyatların yükselmesine anlam veremeyen vatandaşlar, ucuz balığa yönelse de en ucuzundan hamsiyi 30 liradan, sardalyayı 25 liradan yiyebiliyor. Balık fiyatlarındaki fahiş artışı normal karşılayan balıkçılar, “Balık lokantaları açık olsaydı, bugün balığı bu fiyattan yiyemezdik” açıklamasında bulunuyor.

RAKAMLAR, İKİ KATINDAN FAZLA ARTTI

Balık satış noktalarındaki tezgahlarda etiketlerdeki fiyatlar, tüketicileri şaşırtmaya devam ediyor. Geçen yıl 45-50 liraya satılan deniz levrek, bugün 110 lirayı buluyor. Geçtiğimiz kasım ayında 50 lira olan çipuranın kilosu, bugün 100 lira. Geçen yıl 20 liraya satılan hamsinin kilosu bu yıl 30 liradan aşağıya inmezken, sardalyanın kilosu da 10 lira artışla 25 lira oldu. Geçen yıl 50 liralık etiket taşıyan tekirin bir tık büyüğü barbunun en düşük fiyatı 100 olurken, 160 liraya satıldığı konuşuluyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ