Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Tunç ve Akbıyık’dan ‘çalıştı-çalışmadı’ polemiği

Tunç ve Akbıyık’dan ‘çalıştı-çalışmadı’ polemiği

Önceki dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in basın danışmanlığını yapan Halit Tunç, İzmir’de katıldığı bir programda Hasan Akbıyık için “Parti’nin aleyhinde çalıştı” iddiasında bulundu. Bu iddialara cevap veren Hasan Akbıyık ise, “Bu lafları söyleyen namerttir” diyerek sert bir çıkış yaptı

Önceki dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in basın danışmanlığı görevini yapan gazeteci Halit Tunç, İzmir’de yayın yapan Öncü Şehir Gazetesi’ne yaptığı açıklamada AK Parti Torbalı eski İlçe Başkanı Hasan Akbıyık hakkında, partisinin aleyhine çalıştığını iddia ederek, “Yerel seçimlerde ben oradaydım. Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Adnan Yaşar Görmez’in kaybetmesi için gecesini gündüzüne kattı. Damadı Fatih Erkut şu an İYİ Parti’de başkan yardımcısı. Seçimlerde de İYİ Parti’ye çalıştılar. Hasan Akbıyık’ın kendisi ve ailesi başka partilere çalıştı. İddia ediyorum, çünkü ben de orada görev yapıyordum” ifadelerini kullandı.

AKBIYIK, İDDİALARI YALANLADI

Bu iddialar karşısında Öncü Şehir Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Akbıyık, iddialar hakkında sert konuştu. Akbıyık iddiaları yalanlayarak, “Öyle bir şey olması mümkün değil. Ben 2014’te ilçe başkanıydım, 2019’da da. 7 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Davasına ihanet edenler hiçbir zaman partide olmaz. Davamıza hiçbir zaman ihanet etmedik, etmeyiz. Onları söyleyenler karaktersiz, haysiyetsizdir. Kalplerinde ne varsa, onlar söylüyorlar” dedi.

AKBIYIK: NAMERT İNSANLARIN KENDİ SUÇLARINI BAŞKALARININ ÜZERİNE ATMASIDIR

Gazeteci Halit Tunç hakkında ise, “Maaşla çalışan biriydi, maaşını kaybedince ona buna çamur atıyor. Kendi danışman olarak yaptığı hataları, millete söyleyemiyor. Aldığı maaşla, belediye başkanını yanlış yönlendirdi. Milletvekilim de, bende, teşkilatımda aslanlar gibi arkasında gece gündüz koşturduk, mücadele ettik. 2014’te kazandığına da ben ilçe başkanıydım, 2019’da kaybettiğinde de ben ilçe başkanıydım. Ben davam uğruna her zaman koştum. Herkes bilir ki ben davama ihanet edecek biri değilim. Bunu söyleyen bu partide çıkar için siyaset yapan kişilerdir. Biz davamızı çıkar için değil, davamız uğruna yapıyoruz. Bizim adayımız kim olursa olsun; 2014’te aday Adnan Yaşar Görmez’di, kazandık. 2019’da da aday Adnan Yaşar Görmez’di, kaybettik. Bunun suçunu bana yüklemek mi lazım! 2014’te kazanırken, Hasan Akbıyık kazandı dediler mi? Bu çıkar için siyaset yapan namert insanların kendi suçlarını başkalarının üzerine atmasıdır. Kendisi basın danışmanı olarak yanlış yönlendirip bize seçim kaybettiren kişi, bugün çıkıp bu lafları söylüyor. Hepsi de kendini aklamak için. Bana çıkıp söylesin sen bunları yaptın diye. Her şeyin hesabını vermeye hazırım. Ben sonuna kadar AK Parti ve davamızın arkasındayım. Bu lafları söyleyen namerttir, davasına ihanet edendir” şeklinde konuştu.

“BİZ MAAŞ İÇİN SİYASET YAPANLARDAN DEĞİLİZ”

“Biz o gün ilçe başkanıydık, bugün il yönetiminde görev aldık. Yarın bize sandığın başında otur derlerse sandığın başına da otururuz” diyen Akbıyık, sözlerine şöyle devam etti: “Biz maaş, para, çıkar için siyaset yapanlardan değiliz. Biz, bu partinin sayesinde nemalanan, bu partinin sayesinde maaş alan adamların, bu nemaları ve maaşları kaybettiği zaman leke atacağı insanlar değiliz. Seçim kaybedildi diye biz kimseyi suçlamadık. Ne belediye başkanını, ne de teşkilattaki bir kişiyi suçladık. Suç varsa tüm herkesindir. Demek ki millete anlatamadık kendimizi.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ