Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Kaya’dan TOKİ ve üniversite açıklaması

Kaya’dan TOKİ ve üniversite açıklaması

Uzundere’de yapılması planlanan üniversite alanına TOKİ binasının yapılması tartışmalara neden oldu. Eski plana dava açıp kazanan ve yeni planı eleştiren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun “yeni planda yeni bir şey yok” demesi üzerine AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya açıklamalarda bulundu. Kaya “30 bin başvuru alan, kurada 750 kişinin hak sahibi olduğu konutları, çatlasanız da patlasanız da yapacağız” dedi.

Karabağlar’da yapılması planlanan üniversitenin alanına TOKİ yapılmak istenmesi Karabağlar Belediyesi ile AK Parti’yi yeniden karşı karşıya getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıkladığı ilk plana itiraz eden Karabağlar Belediyesi’ni mahkemenin haklı bulmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar planı revizyonu yaptı. Plana göre alanın yüzde 50’sinin üniversite, yüzde 17’sinin TOKİ olarak tasarlandı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, alanın tamamının üniversite alanı olarak belirlenmesi gerektiğini belirterek plana olan itirazı dile getrdi. AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selvfitopu’na tepki gösterirken bazı CHP’li vekiller de tartışmaya katıldı. Son olarak Kaya sosyal medya hesabından yeniden açıklama yaptı.

CHP, TOKİ VE ÜNİVERSİTE İSTEMİYOR!

Kaya açıklamasında “CHP’li baş istemezükçü Sn. Selvitopu, partisinin milletvekilleri ile birlikte halka karşı ses yükseltiyor. Diyorlar ki, “Üniversiteye karşıyız, istemiyoruz. TOKİ konutlarına karşıyız, istemiyoruz. Dar gelirli halkın kira öder gibi ev sahibi olmasına karşıyız, istemiyoruz” Partilerinin adında ‘halk’ olmasına aldanmayın. Bunların halk diye bir derdi yok. 30 bin başvuru alan, kurada 750 kişinin hak sahibi olduğu konutları, çatlasanız da patlasanız da yapacağız. Hemşerilerimizin umutları, hayalleri ve mutluluğuna düşman olanları sevindirmeyeceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ