Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Büyükşehir meclisi olağanüstü toplanıyor

Büyükşehir meclisi olağanüstü toplanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların evlerini dönüştürürken herhangi bir hak kaybı yaşamaması için hazırladığı “Plan uygulama çalışmalarında uyulacak usul ve esasları” taslak çalışması bugün saat 11.00’da toplanacak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülecek. Taslak çalışma imar komisyonundan oybirliği ile geçmişti. Çalışmanın meclisten geçmesinin ardından gözler ilçe belediyelerine çevrilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Ekim’deki 6.9’luk deprem sonrası vatandaşların evlerini dönüştürürken herhangi bir hak kaybı yaşamaması için plan notu hazırladı. Plan notlarında evlerini kentsel dönüşüme sokacak vatandaşlara aynı kat ve metrekare hakkı tanındı. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sorunun “plan notu” yaparak çözülemeyeceğini savundu ve yeni bir formül bulunmasını istedi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi yeni bir çalışma yaptı. Taslak çalışmada ilçe belediyelerinin plan yapması kararlaştırıldı. Bunun için de belli bir çerçeve çizildi. Bu formülle evlerini dönüştürmek isteyenler kat ve metrekare kaybı yaşamayacak.  Hazırlanan çalışmada yangın merdiveni, asansör kuleleri, boşluklar emsalden sayılmayacak, dönüştürülecek bina yapıldığı dönemdeki yasa ve yönetmeliklere uyduysa aynı şekilde kalacak.

KOMİSYONLARDAN OYBİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Komisyonlardan oybirliği ile geçen çalışma bugün saat 11.00’da toplanacak İzmir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında görüşülecek. Taslak çalışmanın meclisten de oybirliği ile geçmesi bekleniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ