Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Okul müdürleri ile toplantı yaptı

Okul müdürleri ile toplantı yaptı

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okul kademeleri ile ikinci dönem başı genel kurul toplantıları gerçekleştirildi. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun başkanlığında düzenlenen toplantılar Okul Öncesi, İlkokul-Ortaokul, Meslek Liseleri, Anadolu Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Liseleri kademelerine göre ayrı ayrı yapıldı. Yapılan toplantılarda Şube Müdürleri de bilgilendirme sunumları yaptı. Torbalı İlçesinde bulunan toplam 90 resmi okulda yüz yüze eğitimin başlaması ile eğitim ve öğretimde planlı ve düzenli çalışmalar yürütülmesine yönelik yapılan okul müdürleri genel kurul toplantılarında küresel salgın tedbirleri başlıca gündem maddeleri arasında yer aldı.

ÖNCE GÜVENLİK

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Selin Kızıltuğ başkanlığında tüm okulların ‘Okulum Temiz Belgesi’ programına başvurduklarını; uzun ve detaylı bir sürecin ardından tüm okulların belgelendirme kriterlerine uygunluğun sağlandığını ve belgelendirme sürecinin tamamlandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Tosun, “Tüm okul müdürlüklerimiz bir taraftan uzaktan eğitim çalışmalarını yürütürken diğer taraftan okulların yüz yüze eğitime geçiş sürecine hazırlıklı olmaları için Okulum Temiz programının gereklerini yerine getirdiler. Bu uzun-soluklu ve yorucu çalışmalarda emek veren tüm okul müdürlerimizi başarılarından dolayı kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Lakin içinde olduğumuz süreç her şeyin sona erdiği değil, her şeyin yeni başladığı bir süreçtir. Almış olduğumuz tüm önlemlerin test edileceği ve pratiğe dönüş seyrinde hayati neticeleri olacak bir süreçtir. Okul bahçelerimizde, okul binalarımızda ve dersliklerimizde yeniden misafir edeceğimiz çocuklarımız ve öğretmenlerimiz aldığımız tüm tedbirlerle adeta koruma kalkanımızın altına girecekler. Bu süreçte küresel salgını eğitim birimlerimizin sınırlarından içeri sokmamak ve eğitim-öğretim faaliyetlerimizi en güvenli ve sağlıklı şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Sağlık ordumuz bir yıldan fazladır cephenin en önünde büyük mücadeleler verdiler. Bizler de eğitim ordusu olarak bir taraftan küresel salgına, diğer taraftan cehalete karşı mücadele etmek için hazırız. Bakanlığımızın talimatıyla artık bu görevi üstlenme vakti gelmiştir. Bu süreçte eğitim yöneticilerimiz başta olmak üzere; öğretmenlerimizin, velilerimizin, eğitim çalışanlarımızın, öğrencilerimizin, servis şoföründen kantin çalışanlarına, temizlik çalışanlarından güvenlik personeline kadar, eğitim ve öğretime destek hizmeti sağlayan tüm paydaşlarımızın katkıları ile gereken tüm gayreti ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu.

TOPLANTI GÜNDEMİ YOĞUN GEÇTİ

Torbalı İlçesinde görev yapan resmi Okul Müdürleri ile gerçekleştirilen ikinci dönem başı genel kurul toplantı gündeminde küresel salgın tedbirleri gündemin en önemli maddesini oluştururken, diğer iş sağlığı ve güvenliği konularına da değinildi. Okulların fiziki olarak hazır olması için çalışmaların tamamlandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Tosun, tüm okul müdürlerinin okul binalarının çatılarından, dersliklerde bulunan dolapların depremlere karşı sabit duruma getirilmesine, öğrencilerin kullandıkları lavabo ve tuvaletlerin gerekli hijyen durumlarının sağlanmasına, öğrencilerin dersliklerde oturma düzenlerinin yapılmasına, koridor ve bahçe gibi alanlarda sosyal mesafeye uymalarına kadar tüm detayları kontrol etmelerini istedi. Tüm okullarda öğretmen ve personel görevlendirmelerinin tamamlandığını belirten Tosun, Torbalı ilçesinde eğitim ve öğretim alanında her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü, tüm okul müdürlerinin her zamanki özenli ve disiplinli çalışmalarını yürüteceklerine inandığını vurguladı. Toplantıya katılan tüm okul müdürlerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim ve öğretim dönemi geçirme dileklerini belirten Tosun toplantıyı sona erdirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ