Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediye, Yazıbaşı’yı çöplük yaptı


Torbalı Belediyesi inanılmaz bir doğa katliamına imza atarak, ilçede topladıkları çöp ve molozları Yazıbaşı’da ormanlık bir alana dökerken görüntülendiler. Normalde çöp transfer istasyonu aracılığı ile Harmandalı’nda bulunan çöp alanına dökülmesi gereken çöplerin tarım ve hayvancılığın yapıldığı, ormanlık alana yakın bir bölgeye dökülmesi ulusal televizyon kanallarına da yansıdı. Bölgede yaşayan vatandaşlar, Belediye Başkanı İsmail Uygur’a tepki gösterdiler.

SÖKÜLEN AĞAÇLAR BAŞKA YERE TAŞINMIYORMUŞ

Daha önce Torbalı’nın birçok bölgesinde ağaç kesimi yapan Torbalı Belediyesi, gelen eleştiriler üzerine bu ağaçların kesilmediğini, başka yere taşındığını iddia etmişti. Belediyenin çöp döktüğü alanda çöpe atılmış birçok palmiye ağacı da bulundu. Belediyenin söktüğü ağaçları başka yere taşımadığı, çöpe attığı görüldü.

TAŞ OCAĞI’NA TEPKİ GÖSTERENLER BELEDİYEYE NEDEN TEPKİ GÖSTERMİYOR

Yazıbaşı’da yapılması planlanan ve çevreye çok ciddi zararlar vereceği iddia edilen taş ocağına karşı eylem yapılırken, belediyenin çöp ve molozları tarıma elverişli, hayvancılık yapılan, ormanlık alana yakın, yer altı sularının yoğun olarak bulunduğu bir bölgeyi çöplüğe çevirmesine her hangi bir tepki gösterilmemesi dikkat çekti.

TOPRAKTAN DUMANLAR YÜKSELİYOR

Belediyenin çöp döktüğü alanda bulunan topraktan yoğun bir koku ve dumanların yükseldiği görüldü. Metan gazının biriktiği belirtilen alanda, sık sık küçük çaplı yangınlar da çıkıyor. Uzmanlar bölgede metan birikmesinden kaynaklı herhangi bir patlama ve orman yangınlarına karşı bölgede yaşayan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardılar.

İŞTE O HABER:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ