Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Çakırbeyli’den Uygur’a sert tepki

Çakırbeyli’den Uygur’a sert tepki

Torbalı Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay muhtarlık binasından tahliye edilmek istenen Çakırbeyli Mahalle Muhtarı İbrahim Kabaca, Çakırbeyli halkının ve Torbalı kamuoyunun desteği ile yerinde kalmayı başarmıştı. Belediye şimdi de muhtarlık binasının telefonunu ve internetini kesti

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un Çakırbeyli’ye öfkesi bir türlü dinmiyor. Daha önce muhtarlık binasını tahliye etme kararı alan, Zabıta memurlarını 3 gün köyde tutan, ancak başta Çakırbeyli halkı olmak üzere Torbalı kamuoyunun tepkisi üzerine geri adım atmak zorunda kalan Belediye Başkanı İsmail Uygur, şimdi de muhtarlığın internet ve telefonunu ödemeyerek kesilmesine neden oldu. Uygur’un bu davranışına Çakırbeyli’den sert tepki geldi.

UYGUR, SİYASİ DAVRANIYOR

Torbalı’da önceki dönemde başlayan uygulama ile tüm muhtarlık binalarının internet ve telefonlarının belediye tarafından ödendiğini hatırlatan Çakırbeyli Mahalle Muhtarı İbrahim Kabaca, “Bu uygulamadan Torbalı’da sadece iki muhtarlık yararlanamıyor, biri Özbey, diğeri de biz olduk. Belediye Başkanı İsmail Uygur göreve geldiği günden beri hem Özbey Mahallesi ile, hem de Çakırbeyli Mahallesi ile siyasi gerekçelerle özellikle uğraşıyor. Kendi partisinden olmayan, seçimde destek görmediği muhtarlara düşmanlık ediyor” dedi.

“KÖYDEN BELEDİYEYE GEÇEN MÜLKLERİMİZİ GERİ VERSİN”

İl Özel İdaresi’nin kapanmasıyla beraber köy tüzel kişiliğinden belediyeye geçen milyonluk arazi ve mülkleri geri isteyen Çakırbeyli Mahalle Muhtarı İbrahim Kabaca, “Özel İdare’nin kapanmasıyla beraber köyümüzün mülkleri belediyeye geçti. 125 dönüm zeytinlik arazi, köy içinde bir adet kahvehane, bir adet market olarak kiraya verilmiş dükkan, bir adet de fırın belediyeye devredildi. Bunun karşılığında da belediye sadece muhtarlığımızın internet ve telefonunu ödüyordu. Şimdi onu da kesti. O zaman o mülklerimizi bize geri versin. Zaten belediyenin köye bir hizmetini de göremedik, bari babalarımızın, dedelerimizin emekleri ile alınmış olan mülklerimizi bize geri versin” dedi.

“BİR BELEDİYE BAŞKANINA YAKIŞMIYOR”

Uygur’un Çakırbeyli’de asli görevlerini bile yerine getirmediğini belirten muhtar Kabaca, “İsmail Uygur tam iki yıldır görevde. Onun öncesinde de Torbalı’da 10 yıl belediye başkanlığı yaptı. Allah rızası için çıkıp da Çakırbeyli’de gösterebileceği bir tane hizmeti, bir tane eseri var mı? Bırakın asli görevlerini yapmayı, bir de elindeki belediye gücünü siyasi amaçlarla kullanarak kendinden olmayana zulüm etmeye çalışıyor. Ama Allah’ın izniyle Çakırbeyli halkımız yanımızda, Torbalı halkımız yanımızda, biz de burada dimdik ayaktayız. Nüfusu 200 Bin’i geçmiş bir ilçenin belediye başkanına böyle ufak-tefek hesaplar peşinde koşmayı yakıştırmıyoruz. Sadece biz değil, görüştüğüm diğer muhtar arkadaşlarımız da Uygur’un benzer tavırlarından şikayetçiler” dedi.

“KENDİ CEBİMİZDEN ÖDERİZ, UYGUR’A MİNNET ETMEYİZ”

Muhtarlık binasının 5 aylık birikmiş internet ve telefon faturasını cebinden ödeyen Çakırbeyli Mahalle Muhtarı İbrahim Kabaca, “Biz muhtarlık binasının telefon ve internetinin ödenmediğini kesilince anladık. Gidip görüşünce 5 aylık borcun biriktiğini söylediler. Biz de gidip cebimizden ödedik, bundan sonra da öderiz. Aynı binada belediyenin de sağlık ekibi görev yapıyor, onunkini de biz öderiz, hem köyümüze hem de çevre köylerimize hizmetimiz olsun. Allah’ın izniyle Çakırbeyli’nin İsmail Uygur’a minneti olmaz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ