Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Milli Eğitim’de “İngilizce” toplantı

Milli Eğitim’de “İngilizce” toplantı

TORBALI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dynamic Education (Dinamik Eğitim), kısa adı Dyned olan İngilizce öğretim programı ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Sanko Holding tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na hediye edilen dil öğretim programı Türkiye genelinde tüm okullarda ücretsiz olarak uygulanıyor. Bilgisayar ve İnternet tabanlı modüler bir eğitim sistemi olan Dyned Ankara merkezden koordine ediliyor. İl koordinatorleri ilçeleri, İlçe koordinatörleri ise okulları ve öğrencileri takip edebiliyor. Öğrenci öğrendiği İngilizce konularında başarılı olduğu sürece ilerleme kaydedebiliyor.

DEĞERİNİ BİLELİM

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Dyned konulu toplantıya yaklaşık 100 öğretmen katıldı. Torbalı Dyned Koordinatörü Figen Oskan’ın organize ettiği ve telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantının açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun yaptı. Toplantıya katılan idareci ve öğretmenlere seslenen Tosun, Torbalı ilçesinde gerek Avrupa Birliği destekli projelere gerekse yabancı dil eğitimine büyük önem verdiklerini ifade etti. Tosun, “Dyned İngilizce eğitim programı modüler bir programdır. Artık çağımızda bilgisayar destekli ve öğrenci merkezli yazılım programlarıyla eğitim yaygınlaşıyor. Bizim bunları öğrenmemiz ve yaygınlaştırmamız gerekiyor. Tüm dünyada ücretli olan Dyned programı sadece Türkiye’de ücretsiz olarak uygulanan bir programdır. Lütfen değerini bilelim ve gereken önemi verelim” şeklinde konuştu.

FİGEN OSKAN SUNUM YAPTI

Dyned İlçe Koordinatörlüğüne atanan Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl İngilizce Öğretmeni Figen Oskan katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi. Dyned kullanımının aslında çok kolay olduğunu ve öğrencilerin yabancı dil öğrenmelerine büyük katkı sağlayacağını belirten İlçe Koordinatörü Figen Oskan, programı kullanırken verimliliğin artması için neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ