Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Okul kantinleri denetlenecek

Okul kantinleri denetlenecek

2 Mart itibariyle kademeli yüz yüze eğitimin başlamasıyla bir çok okulda okul kantinleri faaliyetlerine başladı. Öğrencilerin sağlığını tehdit edebilecek gıda maddelerinin satılmaması ve Covid-19 bulaşma riskinin en aza indirilmesi amacıyla tüm okul kantinleri yakın takibe alınıyor. Uzun bir süre kapalı olan okul kantinlerinde denetim öncesi hazırlıklar tamamlanıyor.

DENETİM EKİPLERİ BELİRLENDİ

Okul kantinlerinde denetim gerçekleştirecek ekipler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirleniyor.  Kantinlerde yapılacak denetimlerin takvimi, kontrol listeleri,  denetim ekibinde yer alması gereken sorumlu kişilerin görev tanımları ve yönetmelikte yer alan daha bir çok detay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine ediliyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’un bizzat katılacağı denetimlere Şube Müdürü Ramazan Öney, İş Güvenliği Uzmanı Selin Kızıltuğ ve Okul Sağlığı Birimi Koordinatörü Gülbahar Uysal da katılacak.

39 OKUL KANTİNİ TAKİBE ALINIYOR

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekibi ilçede bulunan toplam 39 okul kantininde denetimler yapacak, bir taraftan da risklere karşı kantin görevlilerine bilgilendirmelerde bulunacaklar.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILACAK

Genel olarak okul kantinlerinde yönetmeliklere uygun bir işleyişin olduğunu ve okul idarelerinin kantinleri ve kantin çalışanlarını takip ettiklerini belirten Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, ” Küresel salgın döneminde okul kantinlerimiz uzun süre kapalı kaldı. Bu yıl Bakanlığımızdan yapılan talimat doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün planlaması doğrultusunda denetimlerimizi gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Belirlenen takvime göre hareket edeceğiz.  Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim sorumluluğumuzdadır. Kantinlerde satılan gıdalar ilgili bakanlıklarımızca onay verilen gıdalar olmalı ve son kullanma tarihleri takip edilmelidir. Bu konuda gerek okul idareleri, kantin görevlileri ve okul aile birlikleri uyanık olmalıdır. Öğrencilerimizin sağlığını tehdit edebilecek gıda maddeleri ve hijyenik olmayan ortamlara kesinlikle müsaade edemeyiz. Denetimlerimiz daha sık olacak. Bu konuda aykırı davranışlara kesinlikle müsamaha gösteremeyiz ve gerekli yaptırımı uygularız” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ