Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Vekilin kızına yeni müdürlük


Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, 2019 seçimlerinde aday gösterilmesinde önemli rol sahibi CHP Aydın milletvekili Hüseyin Yıldız’ın kızını şimdi de Hukuk İşleri Müdürü yaptı

31 Mart yerel seçimlerinde İzmir Torbalı’da belediye başkanı seçilir seçilmez oğlunu 7 bin lira maaşla belediye şirketine genel müdür yardımcısı olarak atayan ve gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan CHP’li Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, yeni bir atama skandalına imza attı. Milyonlarca vatandaş devlet memuru olabilmek için KPSS sınavlarında ter dökerken Başkan Uygur, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın kızı Ezgi Yıldız’ı önce özel kalem müdürlüğü kadrosundan devlet memuru yaptı, ardından da asaleten Hukuk İşleri Müdürü olarak atadı. Görevde yükselme sınavına girmeden ve 8 yıllık memuriyeti doldurmadan yapılan atama tepkilere neden oldu.

ASALETEN ATADI

Uygur, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi belediye başkan adaylarını belirleme sürecinde kendisinin Millet İttifakı’ndan Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesinde önemli rol oynadığı öne sürülen CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’a olan borcunu kızını işe alarak ödedi. Uygur, 26 yaşındaki Ezgi Yıldız’ı önce özel kalem müdürlüğü kadrosundan devlet memuru yaptı. Daha sonra ise asaleten Hukuk İşleri Müdürü olarak atadı. Görevde yükselme sınavına girmeden ve 8 yıllık memuriyeti doldurmadan yapılan atama, belediye kulislerinde ‘Başkan diyet ödüyor?’ şeklinde yorumlandı.

HEM HUKUKEN, HEM DE ETİK OLARAK YANLIŞ

Normal koşullarda bir kişinin müdür olarak atanabilmesi için memuriyette 8 yılı doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca görevde yükselme sınavını da kazanmış olması şartı aranıyor. Uygur’un 2019’da özel kalem müdürlüğü kadrosundan KPSS sınavına girmeden devlet memuru yaptığı Ezgi Yıldız’ı belediyenin Hukuk İşleri Müdürlüğüne asaleten müdür olarak atamasının hem hukuken hem de etik açıdan yanlış olduğu belirtiliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ