Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Oturdukları evler park oldu

Oturdukları evler park oldu

Muratbey Mahallesi’nde bulunan ve içinde yeni yapılmış apartmanların da bulunduğu bölge, belediyenin ‘Revizyon Uygulaması’ ile park ve bahçe statüsüne girdiğini söyleyen mahalle sakinleri tepkili… Yıllardır oturdukları evlerin ‘revizyon’ adıyla ellerinden alınacak olması nedeniyle mahalle sakinleri dava açmaya hazırlanıyor. İddiaya göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Torbalı Belediyesi topu birbirlerine atarak, yaratılacak olan mağduriyeti üstlenmiyorlar!

BELEDİYELER TOPU BİRBİRLERİNE ATIYOR

TORBALI Belediyesi’nin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son dönemde başlattığı ‘imar değişikliği’ adı altında revizyon uygulaması, vatandaşı evinden-arsasından-ruhsatlı binasından etti. İlginç olay Torbalı’daki Muratbey Mahallesi 3677 Sokak ve 3691 Sokak’ta meydana geldi. Mağdur vatandaşlardan Hasan Kahya, “Sürdürülen revizyonun askıya çıkması ile birlikte komşumuza hiçbir tebliğ ulaştırılmadan ve itiraz sürecinden habersiz geçirilen tartışmalı revizyon uygulanmıştır. Belediyenin bölgeye bilir kişi atamadan ve sadece kağıt üzerinde yapıldığı anlaşılan revizyonu öğrenince şok olduk” diye konuştu.

‘HABERSİZ GEÇİRİLEN REVİZYONA İTİRAZ SÜRESİ DE DOLDU’

KAHYA, sözlerine şöyle devam etti; “Mağdur komşumuz tapusuyla birlikte Torbalı Belediyesi’ne tesadüf eseri gidiyor. Daha birkaç ay önce aldığı ve oturdukları sıfır dairenin ‘park ve bahçe’ statüsüne çevrildiğini öğreniyor. Bu konuyu bize söyleyince biz de belediyenin yolunu tuttuk ve aynı cevabı aldık. Habersiz geçirilen revizyona itiraz süresi dolduğu için belediye vatandaşa kapı duvar durumunda” diyerek tepki gösterdi.

BELEDİYE’DE MUHATAP BULAMIYORLAR

BÖLGEDE yıllardır ikamet eden bina ve ruhsatlı müstakil evlerin de ‘park ve bahçe’ye çevrildiğini öğrenen vatandaş, pandemi ve ekonomik sıkıntılar da göz önünde bulundurulunca belediyeye isyan etti. Konunun çözümü konusunda hiçbir şey yapılmadığını iddia eden vatandaşlar, sorunun büyükşehir belediyesinden kaynaklandığını kendilerine bildirildiği ifade ettiler. Kahya, “Torbalı Belediyesi topu büyükşehir belediyesine, büyükşehir ise yerel belediyeye yönlendiriyor. Muhatap bulamadık” diye konuştu.

KONUYU MAHKEMEYE TAŞIYACAKLAR

MAHALLE sakinleri, yetkililerin kendilerine ulaşmalarını ve yetkililerden revizyonun iptalini rica ve talep ettiklerini söylediler. Evleri ‘park ve bahçe’ye dönen arsa ve bina sahipleri, haklı talepleri duyulmaz ise hukuki süreç başlatacaklarını ve revizyonu dava etmeye hazırlandıklarını söylediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ